Судове рішення #10705009

                          Справа № 2-693/10

Рішення

іменем України

25 cерпня 2010 року                                                    Сватівський районний суд                                                                                                   Луганської області                                                                                                                            

                                     

в складі:     головуючого  судді                                           Половинки В.О.

                             при секретарі                                            Просіної Я.В.

                     за участі позивача     ОСОБА_1

                                 відповідача     ОСОБА_2

          розглянувши в попередньому відкритому судовому засіданні зала суду міста Сватове цивільну справу № 2-693-10  за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів    

 

встановив :

    Позивач звернулася до суду з позовом, в якому прохає поновити стягнення аліментів з відповідача на користь неї на утримання неповнолітнього онука ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі ?  частини від всіх видів доходу,  щомісячно з дня подачі заяви  до суду та до повноліття дитини.

            У судовому засіданні позивач змінила свої позовні вимоги, а саме просить стягнути з відповідача на її користь на утримання неповнолітнього онука ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі 1/7  частини від всіх видів доходу,  щомісячно з дня подачі заяви  до суду та до повноліття дитини. На задоволенні змінених позовних вимог наполягає.

     Відповідач  в судовому засіданні змінені позовні вимоги позивача визнала.

Згідно ст. 130 ЦПК України, якщо в попередньому судовому засіданні  відповідач визнав позов, то суд ухвалює судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

            Вислухавши пояснення позивача, відповідача вивчивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню. До такого висновку суд приходить, враховуючи слідуючи обставини: відповідно до копій свідоцтва про народження підтверджено, що  відповідач є рідною матір’ю дитини (а.с.5); довідкою про склад сім'ї підтверджено, що онук ОСОБА_3 залишився проживати разом з позивачем та знаходиться на її утриманні ( а.с.2).

             Відповідач працює телеграфісткою, та сплачує на користь позивача на утримання старшого онука ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти на період навчання в розмірі 1/5 частин від заробітку (а.с.14). Стан здоров’я відповідача – задовільний.  

     Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

     Відповідно до ч.3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу матері або у твердій грошовій суду.

    Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних батьків, дітей, інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може біти меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Враховуючи викладені обставини а також відповідні їм правовідносини, а також враховуючи стан здоров’я дитини, матеріальне становище дитини, суд вважає необхідним  позов задовольнити повністю та  стягнути з відповідача на позивача користь на утримання неповнолітнього онука ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі 1/7  частини від всіх видів доходу,  щомісячно з дня подачі заяви  до суду та до повноліття дитини,  крім того в судовому засіданні відповідач позов визнала.

З відповідача також підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 51 гривень та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи  розмірі 120 гривень.

           Відповідно  до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

                     На підставі викладеного

та керуючись ст.ст. 130, ч. 4 ст. 174,

212-215, 367 ЦПК  України,  

ст.ст. 180-182 СК України, суд  

                                                 

вирішив :    

       

            Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів    задовольнити.

           Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1, яка мешкає: АДРЕСА_1 аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, на утримання неповнолітнього онука – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі 1/7  частини від всіх видів доходу,  щомісячно з дня подачі заяви  до суду та до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2  держмито  на користь держави в розмірі 51 гривень, та втрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 гривень.

     Відповідно  до ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць та стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1, яка мешкає: АДРЕСА_1 аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, на утримання неповнолітнього онука – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі 1/7  частини від всіх видів доходу.

            Рішення суду набирає законної сили  після  закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу  не було подано.  У разі  подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після  розгляду  справи  апеляційним судом.  

                На рішення суду може бути подана апеляційна  скарга  в апеляційний суд Луганської області через Сватівський районний суд протягом  десяти днів з дня  його  проголошення. Особи, які  брали участь у справі, але не були присутні  у судовому  засіданні під час прголошення  судового рішення, можуть подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії  цього рішення.

                    Суддя Сватівського

районного суду                                        В.О. Половинка

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація