Справа № 2-753/2007рік
РІШЕННЯ Іменем України
03 квітня 2007 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
в складі: головуючого - судді Россолова В.В. при секретарі - Рєпніковій О.В.
розглянувши при попередньому судовому засіданні у місті Змієві справу за позовом управління праці та соціального захисту населення Зміївської районної державної адміністрації в Харківській області до ОСОБА_1про примусове стягнення надміру виплачених коштів у вигляді субсидії
ВСТАНОВИВ:
06 березня 2007 року до суду звернулось з позовом управління праці та соціального захисту населення Зміївської районної державної адміністрації Харківської області до ОСОБА_1про примусове стягнення надмірно виплачених коштів у вигляді субсидії.
У позові вказано, що згідно заяви ОСОБА_1 їй надавалась субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з квітня 2002 по вересень 2002 року на загальну суму 710,58 грн..
В результаті проведеної перевірки даних, наданих заявницею встановлено, що нею надана неповна інформація про свій майновий стан, а саме заявницею не було вказано в декларації від 19.04.2002 року наявність у зятя автомобілю, це призвело до надміру виплачених коштів по субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з квітня 2002 року по вересень 2002 року на загальну суму 710,58 гривень.
08 липня 2003 року між заявницею і управлінням праці було укладено угоду №16 на погашення заборгованості по надміру виплаченій субсидії на загальну суму 1222,50 грн. до 8 червня 2006 року з обов'язковим несенням щомісячно частку у розмірі 33,96 гривень до 10 числа кожного місяця. Але ОСОБА_1 самостійно не погасила заборгованість.
Позивач просить стягнути з ОСОБА_1 1285 грн. 32 коп., виплачених надміру у вигляді субсидії. У попередньому судовому засіданні представник позивача Дьякова Н.В. уточнила позовні вимоги, просила суд стягнути з відповідачки не 1285, 32 грн. а 1086,66 грн., посилаючись на обставини, викладенні у ньому.
Відповідачка ОСОБА_1 у попередньому судовому засіданні позов визнала у повному обсязі.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши сторони, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню.
Відповідно до п.5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 484 субсидія не призначається, якщо: п. п. З уповноважений власник житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, члени житлово-будівельного кооперативу, власник житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні, мають у своєму володінні чи володінні дружини у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.
Наявність у володінні осіб іншого житлового приміщення, а також транспортного засобу, самохідної машини або механізму декларується при поданні заяви про призначення субсидії.
Пунктом 20 зазначеного Положення передбаченого, що подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін суми субсидії, перерахованих надміру внаслідок подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, повертаються ними за вимогою органів, що призначають субсидії, у подвійному розмірі.
В судовому засіданні встановлено, що зять ОСОБА_1 , ОСОБА_2 має автомобіль, але вона не вказала його в зв'язку з тим, що він не прописаний і не жив з її донькою.
Таким чином ОСОБА_1 подала свідомо недостовірну інформацію при призначенні субсидії.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що позов управління праці та соціального захисту населення Зміївської районної державної адміністрації Харківської області до ОСОБА_1про примусове стягнення надмірно виплачених коштів у вигляді субсидії знайшов своє підтвердження в судовому засіданні і підлягає задоволенню .
Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно ст. 88 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись ст., ст.. 10,11,60,209,212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1на користь управління праці та соціального захисту населення Зміївської районної державної адміністрації в Харківській області 1086(тисячу вісімдесят шість) грн. 66 коп. в рахунок відшкодування надмірно виплачених коштів у вигляді субсидії, котрі перерахувати на поточний рахунок №31110115700227 ВДК в Зміївському районі, код 24060300, МФО 851011 УДК в Харківській області.
Стягнути з ОСОБА_1витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 (тридцять) грн. на р/р 31214259700227, УДК у Зміївському районі код ЄДРППОУ 24134337 МФО 851011.
Стягнути з ОСОБА_1на користь держави судовий збір у сумі 51 гривня.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної
скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до апеляційного суду Харківської області.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.