Судове рішення #10709569

Справа  2–94/2010 року

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                                           

   11 березня 2010 року                                                  Таращанський  районний суд Київської області в складі:

головуючого: судді Василенка О.М.

при секретарі: Сальник О.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Таращі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим                                                                                             приміщенням, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з даним позовом.

В судовому засіданні позивачка, будучи допитаною як свідок, позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просить визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням - будинком, розташованим в АДРЕСА_1.

Відповідач в судове засідання двічі не з’явився. Про час та місце розгляду справи був належно повідомлений, причини неявки суду не повідомив.

Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтвердили, що відповідач не проживає у будинку, розташованому в АДРЕСА_1 більше як 3 роки..

Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи відповідно до ст. 224 ЦПК України.

Судом встановлено, що 29.01.1993 року сторони розірвали шлюб, але продовжували  спільно проживати в   будинку, який був придбаний ними за час шлюбу. 23 жовтня 2003 року рішенням Таращанського районного суду Київської області вищезгаданий житловий будинок був поділений між сторонами: за позивачкою визнано право власності на 2/3 будинку, а за відповідачем на 1/3 частину житлового будинку, розташованого в АДРЕСА_1. Восени 2006 року відповідач переїхав жити до своєї матері в с. Веселий  Кут Таращанського району Київської області.  

 31.08.2007 року  відповідач, відповідно до договору дарування 1/3 частини житлового будинку, подарував  належну  йому  на праві  власності 1/3  частину  будинку за  адресою: АДРЕСА_1,  дочці – ОСОБА_5.  Так,  власником  1/3  частини вищезгаданого будинку, відповідно до  витягу про реєстрацію права власності  на нерухоме майно, від 29.01.2008 року, є  ОСОБА_5..

За період із осені 2006 року і по даний час, відповідач  жодного разу не з’являвся за місцем реєстрації, участі в господарських роботах, ремонті  будинку, оплаті  комунальних послуг,  він не приймав. Проте зніматися з реєстрації місця проживання в добровільному порядку не бажає.

В судовому засіданні позивачка просить визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням - будинком, розташованим в АДРЕСА_1.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтвердили, що відповідач не проживає у будинку, розташованому в АДРЕСА_1 більше як 3 роки.

Вказані обставини встановлено з пояснень позивачки, допитаної в якості свідка, показань свідка, матеріалів справи, вивчених в судовому засіданні.

Згідно ст.ст. 319, 321, 391 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Право власності є непорушним.  Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Згідно ст.71 ЖК України громадянин може бути визнаним таким, що втратив право на користування жилим приміщення, якщо він не проживає більше шести місяців в ньому.

Судові витрати суд залишає за позивачкою.

  Керуючись ст.ст. 2, 10, 15, 60, 208, 209, 212–215, 218, 224-228, 294-296 ЦПК України,   ст.ст. 71, 72, 163 ЖК України, суд, -                

ВИРІШИВ:          

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням - будинком, розташованим в АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо вказану заяву не було подано; в разі її подання, якщо апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; в разі подання апеляційної скарги – після розгляду справи апеляційним судом, якщо його (рішення ) не скасовано.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. На рішення  може бути подано апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.

ГОЛОВУЮЧИЙ:_______________

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація