Судове рішення #10715529

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

2-5435\10

27 серпня 2010 року

Київський районний суд м.Одеси

У складі головуючого судді Калашнікової О.І.

При секретарі Мішанчук О.Ф.

Розглянув у відкритому судовому засідання цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно

                                 

                                                                          Встановив:

    Позивач звернувся до суду з вимогами ухвалити рішення, яким  визнати за ним право власності на квартиру АДРЕСА_1, як на спадщину за законом після смерті діда – ОСОБА_3, стверджуючи, що він спадкує майно діда за згодою  відповідачки- дочки померлого ОСОБА_3, але отримати свідоцтво про право на спадщину не має можливості у зв”язку з відсутністю правовстановлюючого документу на квартиру на ім”я спадкодавця. У судовому засіданні  позивач позов підтримав.

    ОСОБА_2 позов визнала.

    Суд вислухав сторони, вивчив надані документи і встановив наступне:

На підставі свідоцтва про право власності на житло від 2 жовтня 2001 року квартира АДРЕСА_2 належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_3 і ОСОБА_1 у рівних частках.  Рішенням Київського райсуду м.Одеси від 29 серпня 2008 року 1\2 частина зазначеної квартири, належна ОСОБА_1, виділена у самостійний об»єкт нерухомості і право спільної часткової власності ОСОБА_1 і ОСОБА_3 на квартиру було припинено. Судове рішення набрало законної чинності. На підставі рішення суду ОСОБА_1 зареєстрував в КП «ОМБТІ і РОН» право власності на новоутворену квартиру АДРЕСА_3. ОСОБА_3 своє право власності на квартиру АДРЕСА_4 в КП «ОМБТІ і РОН» не реєстрував. 28 червня 2009  року ОСОБА_3 помер. ОСОБА_2 – дочка померлого – до нотаріальної контори надала заяву про відмову від спадщини, яка залишилась після смерті батька, на користь ОСОБА_1 Позивач у встановлений законом термін звернувся до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті діда, але отримав відповідь від нотаріуса про неможливість оформити свідоцтво про право на спадщину у зв»язку з відсутність правовстановлюючого документу на ім.»я спадкодавця, тому ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом.

Відповідачка, визнаючи позов, у судовому засіданні підтвердила своє волевиявлення про відмову від спадщини на користь позивача.

На підтвердження своїх вимог позивачева сторона посилалась на такі докази: свідоцтво про  право власності на житло від 2.10.2001 року, свідоцтво про смерть ОСОБА_3, свідоцтво про народження ОСОБА_1, рішення Київського райсуду м.Одеси від 29.08.2008 року, спадкову справу до майна ОСОБА_3

При вищенаведених обставинах суд вважає, що позов ОСОБА_1  підлягає задоволенню з таких підстав:  ст.364 ЦК України передбачає право співвласників на виділ частки із майна, що є у спільній частковій власності. Рішенням суду від 29.08.2008 року квартира АДРЕСА_2 (будинки старої забудови)  була поділена між співвласниками на два самостійних об»єкта нерухомості. Колишнім співвласникам належало оформити належним чином своє право власності на самостійний об»єкт нерухомості: ОСОБА_3 належало оформити своє право власності на однокімнатну квартиру АДРЕСА_5.  Таким чином, після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на квартиру АДРЕСА_2. У зв»язку з відсутністю належно оформленого правовстановлюючого документу на зазначене майно на ім.»я спадкодавця – позивач позбавлений можливості отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину. ОСОБА_1, як спадкоємець другої черги до майна свого діда, виконав усі дії, передбачені ст.ст.1268-1270 ЦК України, які свідчать про прийняття ним спадщини після смерті ОСОБА_3 і у встановленому законом порядку набув права власності на  квартиру АДРЕСА_2.        

Керуючись ст.213,214,215 ЦПК України, суд

                                                                   Вирішив:

   

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1  право власності на  квартиру АДРЕСА_2, як на спадщину за законом після смерті діда ОСОБА_3.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м.Одеси шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 діб з дня оголошення рішення.

 

                                                                    Суддя

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація