Судове рішення #10716227

                                            Справа № 1-192/10 р.

В И Р О К

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

01 вересня  2010 року                         Лебединський районний суд

                                    Сумської області

В складі: головуючого – судді Гури А.О.,

        при секретарі Ткаченко Я.О.,

з участю прокурора Радковського В.П.,

        підсудного ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Лебедині справу по обвинуваченню

ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Ольховці, Тячівського району, Закарпатської області, гр. Російської Федерації, жителя АДРЕСА_1, освіта середня, розлученого, не працюючого, раніше не судимого, -

        по ч. 1 ст. 263 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

На початку жовтня 2009 року підсудний ОСОБА_1 в домашніх умовах умисно, не маючи відповідного дозволу, виготовив саморобний пристрій для стрільби у вигляді пістолета і в подальшому зберігав його та неодноразово носив його при собі без передбаченого законом дозволу.

17.06.2010 року працівниками міліції під час огляду господарства за адресою проживання ОСОБА_1 було виявлено та вилучено саморобний пристрій у вигляді пістолета, який згідно висновку експерта, є вогнепальною зброєю та придатний до проведення пострілів снарядами діаметром до 10,2 мм.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину свою визнав повністю і пояснив, що на початку жовтня 2009 року він вирішив виготовити для власних потреб  пістолет. Рукоятку пістолета виготовив з дерева за допомогою сокири, пилки та ножа. В якості стволу служила металева трубка довжиною 18 см, діаметром 14мм, який кріпився у вирізі ложа за допомогою трьох кілець із металевого дроту та двох гумових кілець. Даний пістолет зберігав в приміщенні літньої кухні на ліжку під матрацом . Про те, що він виготовив саморобний пристрій для стрільби, він нікому не розповідав, але двічі використовував його, відлякуючи диких звірів.

17.06.2010 року близько 12 год. 20 хв. працівники міліції в присутності двох понятих з приміщення літньої кухні працівниками міліції цей саморобний пристрій виявлено та вилучено .

Ці дії підсудного ОСОБА_1 суд вважає необхідним кваліфікувати по ч. 1 ст. 263 КК України, так як він носив, зберігав, виготовляв вогнепальну зброю без передбаченого законом дозволу.

При обранні підсудному ОСОБА_1 виду і міри покарання, суд враховує ступінь тяжкості скоєного злочину, характеристику підсудного з місця проживання та роботи, а також визнання ним своєї вини та те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності.

Обставинами, що пом’якшують покарання, суд визнає щире каяття та активне сприяння в розкритті злочину, відсутність тяжких наслідків від скоєного.

Обставин, що обтяжують покарання, суд не знайшов.

    Враховуючи всі ці обставини, суд вважає, що оскільки виправлення ОСОБА_1 можливе без відбування покарання, доцільно застосувати ст. 75 КК України і звільнити його від відбування призначеного покарання з випробуванням, а також, застосувавши ст. 76 ч. 1 п.2, 3,4 КК України, зобов’язати засудженого: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти орган кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи та періодично з’являтись для реєстрації в цей орган.

Суд вважає, що саме така міра покарання буде доцільною і достатньою для виправлення  засуджених та попередження нових злочинів з їх сторони.

Також суд вважає необхідним стягнути з засудженого ОСОБА_1  на користь НДЕКЦ УМВС України в Сумській області кошти на відшкодування витрат на проведення балістичної експертизи.

Долю речових доказів вирішити у відповідності до ст. 81 ч.3 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 299, 323, 324 КПК України,-

З А С У Д И В:

ОСОБА_1  визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України і призначити йому покарання по цьому закону у виді 2 років позбавлення волі.

    Застосувати ст. 75 КК України і звільнити його від відбування покарання з випробуванням терміном на один рік, та, застосувавши ст. 76 ч. 1 п.2, 3, 4 КК України, покласти на засудженого обов’язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та навчання та періодично з’являтись для реєстрації в цей орган.

    Міру запобіжного заходу залишити попередню - підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу.

Стягнути з засудженого ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ УМВС України в Сумській області на розрахунковий рахунок 31256272210011 код ЄДРПОУ 25574892  код бюджету 25010100, МФО 837013, банк ГУДКУ в Сумській області , кошти на відшкодування витрат за проведення балістичної експертизи в розмірі 516  грн.

Речові докази: 2 шматки металевої трубки та шматок в’язальної проволки, які зберігаються в камері схову речових доказів Лебединського МВ ГУМВС України, знищити, як такі, що не мають цінності.

    На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Лебединський районний суд.

   

    Суддя

Лебединського райсуду                             А.О.Гура

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація