Судове рішення #10719126

   

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі


Справа № 2а-4090/10/1770

21 серпня 2010 року                                             м. Рівне


Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Борискін С.А., розглянувши позовну заяву


Відділ державної виконавчої служби Млинівського районного управління юстиції  < Список > < в особі >  третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >  

доОСОБА_1   третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >  

про тимчасове обмеженння у праві виїзду за межі України,


В С Т А Н О В И В :

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшло подання  Відділ державної виконавчої служби Млинівського районного управління юстиції  < Список > < в особі >  третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа > до ОСОБА_1   третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >  про тимчасове обмеженння у праві виїзду за межі України.

У відкритті провадження у даній адміністративній справі слід відмовити з підстав, передбачених пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України.  

Згідно ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень дій чи бездіяльності Конституцією чи Законами України встановлений інший порядок судового провадження.

Відповідно до частини 1 статті 15 Цивільно - процесуального Кодексу України суди  розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи  інтересів,  що  виникають із цивільних,  житлових,  земельних, сімейних, трудових відносин.

Згідно статті 369 ЦПК  України  виконання судових рішень в цивільних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження”.

          Відповідно до статті 1 вищезазначеного Закону виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) – це сукупність дій органів і посадових осіб спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів, які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

          Крім того, суд звертає увагу на те, що питання про обмеження виїзду за межі України боржника, відносно якого в примусовому порядку виконується рішення суду загальної юрисдикції в цивільній справі, є складовою цивільного процесу, тобто процесуальним питанням стадії виконання рішення суду - виконавчого провадження, і не може вирішуватися поза межами діяльності державного виконавця при здійсненні виконавчих дій в порядку, передбаченому  Закону України “Про виконавче провадження”.

Таким чином, в даному випадку відсутній спір у сфері публічно-правових відносин, а вказане подання може бути  предметом розгляду в суді, що, як зазначено в поданні, видав виконавчий документ про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду в порядку, передбаченому ст. 395 ЦПК України та Законом України “Про виконавче провадження”

Суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. < Текст > 

Керуючись ст.ст.2, 4, 17, 109, 165 КАС України, суддя, –

У Х В А Л И В :

1. Відмовити Відділ державної виконавчої служби Млинівського районного управління юстиції  < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа > у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до ОСОБА_1  третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >  про тимчасове обмеженння у праві виїзду за межі України.

2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу невідкладно.

3. Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. < Текст > 


                 Суддя                                                            Борискін С.А.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація