Справа № 2-12923/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.08. 2010 р. Московський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого- судді Омельченко Н.І.
при секретарі: Макушенко К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова – про перерахунок пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з вимогами відповідно до яких просить зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова зробити перерахунок йому пенсії у відповідності до ч.1 ст. 40, ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто виходячи із середньої зарплати за 2009 рік та провести відповідні виплати за період з 11.01.2010 року по 20.07.2010 рік.
В обґрунтування вимог, позивач посилалася на те, що вона як пенсіонер, 11.01.2010 року звернулася до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії, відповідно до вимог ч.1 ст. 40, ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто виходячи із середньої зарплати за 2009 рік, проте йому було відмовлено і в супереч вимог Закону, перерахунок пенсії йому було здійснено виходячи із середньої зарплати за 2007 рік.
Вважаючи відмову відповідача незаконною, просив суд задовольнити вимоги.
( а.с.1-3)
Позивач в судове засідання не з’явився, про день та час розгляду справи сповіщений належним чином, надав заяву про розгляд справи за її відсутності .
Представник відповідача в судове засідання не з’явився , про день та час розгляду справи сповіщений належним чином, причини не явки суду не повідомив, що дає суду підстави розглянути справу у його відсутності.
За згодою позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачка є пенсіонеркою, що підтверджується пенсійним посвідченням (а.с. 6 )
Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Судом встановлено, що 11.01.200 року позивачка звернулася до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії, відповідно до вимог ч.1 ст. 40, ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто виходячи із середньої зарплати за 2009 рік, проте йому було відмовлено.
Як вбачається з відповіді відповідача на заяву позивача і довідок відповідача про нараховані та виплачені пенсії позивача, судом встановлено, що відповідач в супереч вимог Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», перерахунок пенсії здійснив позивачу виходячи із середньої зарплати за 2007 рік.
Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" ст.ст. 40 та 42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» змінено.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008, № 10-рп/2008 зміни внесені Законом України від 28.12.2007 № 107-УІ "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" до статей 40,42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» визнано неконституційними.
Оскільки, відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визначені неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, тому відповідач повинен був під час проведення перерахунку пенсії позивачу, повинен був керуватися Законом України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», а не Постановою КМУ від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».
Тому, суд вважає, що відмова УПФУ в Московському районі м. Харкова позивачу у перерахунку пенсії визначеного ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» є протиправною.
За таких обставин позивач має право на перерахунок пенсії у відповідності до ч.1 ст. 40, ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто виходячи із середньої зарплати за 2009 рік.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. ст. 10,11,60,79,88,209, 212-215, 224-226 ЦПК України , ч.1 ст. 40, ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», суд –
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.
Визнати противоправною відмову Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова в перерахунку ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст.ст. 40,42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова зробити перерахунок ОСОБА_1 пенсії у відповідності до ч.1 ст. 40, ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто виходячи із середньої зарплати за 2009 рік та провести відповідні виплати за період з 11.01.2010 року по 20.07.2010 рік.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в протягом 10 днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя підпис Н.І. Омельченко
З оригіналом згідно. Суддя