Судове рішення #10722807

   ПОСТАНОВА

30 липня 2010 року                                                                                           м. Рівне

Військовий місцевий суд Рівненського гарнізону у складі головуючого – майора юстиції Штогуна О.С., при секретареві – Якимчук Ю.П., з участю прокурора – старшого помічника військового прокурора Рівненського гарнізону – старшого лейтенанта юстиції Федчишина О.Г., затриманого ОСОБА_3 і його захисника – адвоката ОСОБА_4, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду подання слідчого військової прокуратури Рівненського гарнізону про обрання запобіжного заходу – взяття під варту відносно військовослужбовця військової частини А 0796Ж командира взводу охорони старшого прапорщика

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Карпилівки Ківерцівського району Волинської області, українця, громадянина України, не одруженого, з середньою освітою, тимчасово проживаючого: АДРЕСА_1,

  ВСТАНОВИВ:

Відповідно до подання слідчого, з яким погодився військовий прокурор Рівненського гарнізону, старший прапорщик ОСОБА_3 з травня 2006 року по даний час проходить військову службу у військовій частині А0796Ж на посаді командира взводу охорони.

20 червня 2010 року, близько 18 години, старший прапорщик ОСОБА_3, будучи військовою службовою особою, являючись начальником за посадою та військовим званням для солдата ОСОБА_5, всупереч вимогам ст.ст.49,53,59 Статуту внутрішньої служби ЗС України, з метою продемонструвати свою уявну перевагу над підлеглим і принизити його гідність схопив останнього правою рукою за потиличну частину шиї, сильно здавив її та висловлюючи своє незадоволення тим, що черговим в/частини А0796 майором ОСОБА_6 під час проведення розводу добового наряду були зроблені ОСОБА_5 зауваженні, ображаючи різними непристойними словами, потягнув його в бік приміщення канцелярії.

Підійшовши до приміщення канцелярії, старший прапорщик ОСОБА_3, тримаючи ОСОБА_5 за шию, намагався вдарити його головою об дверну коробку приміщення канцелярії. Продовжуючи свої протиправні дії, тримаючи ОСОБА_5 за шию, ОСОБА_3 затягнув останнього в приміщення канцелярії роти та наніс йому удар долонею правої руки по потиличній частині шиї, від якого ОСОБА_5 відчув сильний фізичний біль.

Внаслідок застосування ОСОБА_3 насильства щодо ОСОБА_5 останньому були заподіяні крововиливи на задній поверхні шиї справа та зліва.

30 червня 2010 року заступником військового прокурора Рівненського гарнізону підполковником юстиції ОСОБА_7 було порушено кримінальну справу відносно ОСОБА_3 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 424 КК України. Вказаній кримінальній справі присвоєно № 10206013.

Цього ж дня по даній кримінальній справі створена слідча група у складі: помічника військового прокурора Рівненського гарнізону старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_8, слідчого військової прокуратури Рівненського гарнізону старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_9, старшого офіцера – дізнавача відділення провадження дізнання Рівненського зонального відділу Військової служби правопорядку майора ОСОБА_10

У ході розслідування даної кримінальної справи встановлено, що 9 квітня 2010 року, близько 12 год. 30 хв., в розташуванні в/частини А0796Ж старший прапорщик ОСОБА_3, в порушення вище вказаних вимогам Статуту внутрішньої служби ЗС України, висловлюючи своє незадоволення тим, що після виписки з шпиталю його підлеглий солдат ОСОБА_11 отримав звільнення від виконання службових обов’язків на три доби, ображаючи останнього різними непристойними словами, наніс йому не менше чотирьох ударів колінами ніг по ногах, не менше двох ударів долонею правої руки по голові та не менше 20 ударів кулаками рук в різні ділянки спини.

Крім того, 20 червня 2010 року, старший прапорщик ОСОБА_3, ображаючи підлеглого солдата ОСОБА_12 різними непристойними словами, в присутності інших військовослужбовців частини, схопив останнього правою рукою за потиличну частину шиї, сильно здавив її та потягнув останнього по сходах до виходу з приміщення казарми, після чого наніс йому удар долонею правої руки по потиличній частині шиї.

12 липня 2010 року до військової прокуратури Рівненського гарнізону з письмовою заявою звернувся свідок по справі № 10206013  - солдат строкової служби ОСОБА_13, повідомивши про те, що до нього зателефонував старший прапорщик ОСОБА_3 з пропозицією змінити за винагороду, дані раніше 5 липня 2010 року, показання, якими підтверджується факт застосування ОСОБА_3 насильства щодо свого підлеглого - солдата строкової служби ОСОБА_5.

    У подальшому, ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, 13 липня 2010 року, близько 13 год. 15 хв., зустрівши в розташуванні в/частини А1573 потерпілого по даній кримінальні справі ОСОБА_5 вимагав від останнього змінити, за винагороду, показання, які він раніше давав органам досудового слідства, а саме засвідчить про те, що він (ОСОБА_3.) не застосовував до нього насильства.

22 липня 2010 року помічником військового прокурора Рівненського гарнізону старшим лейтенантом юстиції ОСОБА_8 порушено кримінальну справу відносно ОСОБА_3 по факту застосування ним насильства щодо підлеглих – солдата служби за контрактом ОСОБА_11 і солдата ОСОБА_12 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 424 України, та по факту примушування до давання завідомо неправдивих показань шляхом підкупу потерпілого ОСОБА_5 та свідка ОСОБА_13 за ознаками злочину, передбаченого ст. 386 КК України. Дані кримінальні справи об’єднано з кримінальною справою № 10206013 та прийняті до свого провадження помічником військового прокурора Рівненського гарнізону старшим лейтенантом юстиції ОСОБА_8

23 липня 2010 року о 13 год. 56 хв. помічник військового прокурора Рівненського гарнізону старший лейтенант юстиції ОСОБА_8 затримав підозрюваного ОСОБА_3 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 424 та ст. 386 КК України.

26 липня 2010 року військовим місцевим судом Рівненського гарнізону з метою додаткового вивчення характеризуючих даних про особу підозрюваного та з’ясування інших обставин, які мають значення для обрання запобіжного заходу термін затримання підозрюваного було продовжено до 13 год. 56 хв. 30 липня 2010 року.

Вивчивши матеріали кримінальної справи, вислухавши пояснення підозрюваного, думку захисника і прокурора, військовий суд приходить до висновку, що в задоволенні подання слідчого військової прокуратури Рівненського гарнізону про обрання стосовно ОСОБА_3 запобіжного заходу взяття під варту слід відмовити.

За змістом Закону, підставами застосування підозрюваному запобіжного заходу у вигляді взяття під варту є: наявність доказів скоєння особою, відносно якої він застосовується, кримінально-карного діяння, а також наявність достатніх підстав вважати, що ця особа може ухилитись від слідства чи суду і буде перешкоджати встановленню істини у кримінальній справі, або може скоїти інші злочини, або не буде виконувати процесуальних рішень.

При цьому під достатніми підставами розуміється наявність доказів, які містяться в кримінальній справі, про те, що вказана особа може намагатися ухилитись від слідства і суду чи виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі, а також продовжувати злочинну діяльність.

У поданні слідчого робиться посилання на тяжкість злочинів, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_3,  та те, що він, перебуваючи на волі, перешкоджає встановленню істини у справі. Крім того, застосування вказаного запобіжного заходу має на меті припинення злочинної діяльності ОСОБА_3

Так, вчинення особою тяжкого злочину є формальною підставою для обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.  Що ж стосується посилання прокурора на отриману інформацію про вплив підозрюваного на потерпілого ОСОБА_5, свідків ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_14, ОСОБА_15, вона не може бути прийнята судом до уваги, оскільки стосовно вказаних свідків і потерпілого застосовано заходи безпеки, що перешкоджає здійсненню впливу на них. Щодо припинення злочинної діяльності ОСОБА_3, то таких підстав із представлених в суд матеріалів не вбачається.

У свою чергу, з матеріалів кримінальної справи представлених суду слідує, що ОСОБА_3 раніше не судимий, має постійне місце проживання, характеризується позитивно, має на утриманні малолітню дитину. Вказані обставини, з врахуванням запевнень захисника-адвоката і самого підозрюваного про те, що він буде виконувати всі обмеження і вимоги органів досудового слідства та суду, і не допускатиме порушень покладених на нього обмежень, не перешкоджатиме встановленню істини у справі, не ухилятиметься від слідства та суду, дають підстави для обрання йому менш суворого запобіжного заходу, ніж взяття під варту.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 148, 155, 165-2 КПК України, військовий суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання слідчого військової прокуратури Рівненського гарнізону про обрання ОСОБА_3 запобіжного заходу - взяття під варту відмовити, звільнивши його з-під варти в залі суду.

Обрати у відношенні ОСОБА_3, народженого ІНФОРМАЦІЯ_1 року у с.Карпилівка Ківерцівського району Волинської області, підозрюваного у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 424 та ст. 386 КК України запобіжний захід у виді - підписки про невиїзд.

На постанову може бути подана апеляція в військовий апеляційний суд Центрального регіону України протягом трьох діб з дня її винесення.

Дійсна за належним підписом. Копія звірена з оригіналом.

Головуючий по справі суддя військового місцевого суду

Рівненського гарнізону

майор юстиції                                 Штогун О.С.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація