Судове рішення #10722825

1-20/10                                                                                                                                 КОПІЯ

В И Р О К

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

19 липня 2010 року                                                                                          м. Луцьк

    Військовий місцевий суд Рівненського гарнізону у складі:

головуючого – майора юстиції Штогуна О.С.,

при секретареві – Якимчук Ю.П.,

з участю державного обвинувача – помічника військового прокурора Рівненського гарнізону – майора юстиції ОСОБА_2, у відкритому судовому засіданні в приміщенні військової прокуратури Луцького гарнізону розглянув кримінальну справу по обвинуваченню військовослужбовця служби за контрактом військової частини А3817 сержанта,-  

ОСОБА_3,  який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Комаровичі, Старосамбірського р-ну, Львівської обл., українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою,  раніше не судимого, призваного до лав Збройних Сил України 18.06.2001р. Старосамбірським РВК Львівської обл., одруженого, маючого на утриманні двох малолітніх дітей, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1                                                                  

у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст. 358 та ч.1 ст. 410 КК України.

Судовим слідством військовий суд, -  

В С Т А Н О В И В:

У період з 24.05.1991 року по 15.05.1993 року ОСОБА_3 проходив строкову військову службу на посаді старшого чоботаря РВМ у військовій частині 32500 і був звільнений  у військовому званні "рядовий". Бажаючи мати військове звання "сержант",  ОСОБА_3 після звільненням із військової служби звернувся до невстановленої військової службової особи з проханням внести у відповідні документи фіктивні відомості про нібито присвоєння йому звання "сержант". На прохання останнього вказаною посадовою особою безпідставно було внесено у військовий квиток серії НОМЕР_1 неправдиві відомості про нібито присвоєння ОСОБА_3 військових звань "молодший сержант" та "сержант".

У червні 2001 року з метою призову на військову службу за контрактом та одержання відповідного грошового забезпечення за військове звання "сержант", ОСОБА_3 замовчуючи відомості про те, що йому не присвоювались звання "молодший сержант" та "сержант" представив вищевказаний документ, який містив завідомо неправдиві відомості, до Старосамбірського РВК Львівської області та військової частини А 2042, на підставі якого останній був призваний на військову службу за контрактом та 18.06.2001 року наказом №124 командира військової частини А 2042 зарахований в списки вищезгаданої військової частини у званні "сержант".

У період з червня 2001 року по травень 2010 року, перебуваючи на військовій службі за контрактом у військовій частині А2042 ОСОБА_3, отримуючи шляхом обману відповідне грошове забезпечення за звання "сержант", умисно заволодів грошовими коштами вищезазначеної частини на загальну суму 4540 грн. 20 коп.

У судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 винним себе у скоєному визнав повністю та дав покази, які за своїм змістом відповідають вищевикладеному, пояснивши, що йому військові звання "молодший сержант" і "сержант" не присвоювались. На військову службу за контрактом він повинен був призиватись у званні "рядовий", а не "сержант" .

Крім особистого визнання ОСОБА_3, його вина у скоєному підтверджується   зібраними по справі  доказами, які підсудний та інші учасники судового розгляду не оспорюють і підтримують в повному обсязі. За  клопотанням прокурора, яке підтримав підсудний, судове слідство було проведене у відповідності з вимогами ч. 3 ст. 299 КПК України. При цьому учасникам судового розгляду судом роз’яснено, що у даному випадку вони будуть позбавлені права оспорювати вищезазначені фактичні обставини справи в апеляційному порядку.

Таким чином суд вважає, що пред’явлене ОСОБА_3   обвинувачення доведене в повному обсязі. 

Оцінивши докази в сукупності, військовий місцевий суд кваліфікує дії ОСОБА_3 за ч.1 ст.410 КК України, так як він, являючись військовослужбовцем військової служби за контрактом, шляхом обману, діючи з умислом, заволодів іншим військовим майном – грошовими коштами у розмірі  4540 грн. 20 коп..

Дії ОСОБА_3, який з метою заволодіння грошовими коштами використовував завідомо підроблений документ - військовий квиток серії НОМЕР_1, військовий місцевий суд розцінює, як використання завідомо підроблених документів та кваліфікує  за ч. 3 ст. 358 КК України.    

Призначаючи підсудному міру покарання, суд приймає до уваги ступінь тяжкості злочинів, разом з тим, враховуючи відсутність обставин, які обтяжують покарання і наявність обставин, які пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, а саме: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування завданих матеріальних збитків, вчинення злочину вперше, позитивну характеристику підсудного, наявність на утриманні двох малолітніх дітей – сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 та сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4, вважає за можливе по ч.1 ст.410 КК України, застосувавши ст. 69 КК України, перейти до іншого, більш м’якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції інкримінованої статті у вигляді штрафу. Також з урахуванням вказаних обставин справи суд застосовує  по ч. 3 ст. 358 КК України до нього покарання, передбачене санкцією  статті у виді штрафу.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 299, 321-324, 332-335 КПК України,  -

З А С У Д И В:

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених:

-   ч. 3 ст. 358 КК України, на підставі цього закону призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п’ятсот десять)  гривень;

-   ч.1 ст. 410 КК України, на підставі цього закону, із застосуванням ст. 69  КК України призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одну тисячу двадцять)  гривень.  

Відповідно до ст.  70 КК України, остаточне покарання ОСОБА_3 визначити шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим у вигляді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одну тисячу двадцять)  гривень.  

Після набрання вироком законної сили міру запобіжного заходу ОСОБА_3 – підписку про невиїзд – відмінити.

Речові докази по справі: особова справа ОСОБА_3, військовий квиток серії НОМЕР_1 – повернути за належністю

Вирок може бути оскарженим в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Рівненського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення.  

    Дійсна за належним підписом. Копія звірена з оригіналом.

Суддя військового місцевого суду

Рівненського гарнізону

майор юстиції                                                                                                         Штогун О.С.

  • Номер: 5/785/14/16
  • Опис: клопотання Сергієнко А.С. про перерахування строку ув"язнення
  • Тип справи: на справу в порядку виконання судових рішень у кримінальних справах (кримінальних провадженнях)
  • Номер справи: 1-20/10
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Штогун Олександр Сергійович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.01.2016
  • Дата етапу: 14.01.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація