Справа №2-455-2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Селидове 22 березня 2007 року
Селидівський міський суд Донецької області в складі: головуючого -судді Хейло Я.В., при секретарі Конотопчик О.Г., за участю позивача ОСОБА_1розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовною заявою
ОСОБА_1до виконкому Української міської ради про визнання права власності на спадкове майно, - встановив:
ОСОБА_1. звернувся до суду з позовною заявою до виконкому Української міської ради про визнання права власності на спадкове майно, в якому вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер його син ОСОБА_3. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді квартири, розташованої за адресою: м. АДРЕСА_1, що належала померлому на підставі договору купівлі-продажу від 09.08.1993 року, посвідченого другою державною нотаріальною конторою м. Селидове. Він являється єдиним спадкоємцем першої черги за законом, оскільки мати померлого - ОСОБА_2., не претендує на свою частину спадщини після смерті сина, та відмовляється від спадкового майна на його користь про, що свідчить завірена нотаріусом заява. Заповіт на спадщину відсутній. В нотаріальному порядку він спадкове майно не прийняв, оскільки не звертався до нотаріуса. Просив суд визнати за ним право власності на спадкове майно у вигляді квартири за адресою: м. АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав повністю, просив суд визнати за ним право власності на квартиру, розташовану за адресою: Донецька область, м. АДРЕСА_1, що належала померлому ОСОБА_1. на підставі договору купівлі-продажу від 09.08.1993 року.
Представник відповідача - виконкому Української міської ради в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву в якій позовні позовні вимоги визнав повністю.
Зацікавлена особа - ОСОБА_2. в судове засідання не з'явилася. Про день та час слухання справи повідомлена. Надала суду заяву, в якій вказала, що не претендує на спадщину після смерті сина ОСОБА_3. та відмовляється від своєї частини спадкового майна у вигляді квартири за адресою: м. АДРЕСА_1 на користь позивача.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчив матеріали справи, законодавство, яке регулює дані правовідносини дійшов висновку, що позов
2
обґрунтований і підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Стаття 1261 ЦК України передбачає, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця та батьки.
Відповідно до ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Згідно зі ст.ст. 316, 328 ГК України право власності - це право особи на майно, яке вона здійснює незалежно від волі інших осіб. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер син позивача ОСОБА_1. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді квартири розташованої за адресою: м. АДРЕСА_1. Позивач та ОСОБА_2., мати померлого, відносяться до спадкоємців першої черги за законом. Згідно письмової заяви складеної ОСОБА_2, що посвідчена державним нотаріусом від 07.02.2007 року, остання не претендує на спадкове майно після смерті сина ОСОБА_3. та відмовляється від своєї частини спадщини на користь позивача ОСОБА_1.
Враховуючи, що позивач являється єдиним спадкоємцем після смерті сина ОСОБА_3., оскільки мати померлого ОСОБА_2. відмовилася від своєї частини спадщини у вигляді квартири за адресою: м. АДРЕСА_1 на користь позивача, заповіт відсутній, інших спадкоємців судом не встановлено, суд вважає можливим визнати за позивачем право власності на спадкове майно, після смерті сина ОСОБА_3у вигляді квартири за адресою: м. АДРЕСА_1.
Керуючись ст.ст.316,328,1261, 1296, ЦК України, ст.ст.88, 213-214 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на квартиру, розташовану за адресою: Донецька область, м. АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подано через Селидівський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя (підпис)
Копія вірна: Суддя