Справа №2-953/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2007р. Стахановський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Кузнецової М.Л. при секретарі Дибаль С.В.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1до Стахановського Виконавчого комітету про визначення частки у спільній сумісній власності,
ВСТАНОВИВ:
Звертаючись до суду, позивачка зазначила, що 10.05.1966р. вона отримала ордер на квартиру за адресою: АДРЕСА_1. 03.06.1977р. позивачка уклала шлюб з ОСОБА_2, 05.05.1993р. позивачка разом із чоловіком приватизувала зазначену квартиру. ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік позивачки помер. Документи про зазначені обставини, додано до позову. До нотаріуса вона не зверталась, однак у зазначеній квартирі мешкає з тих пір і по теперішній час, тому вважає що спадщину фактично прийняла.
12.02.2007р. позивачка звернулась до нотаріуса з метою отримання свідоцтва про право на спадщину частки померлого чоловіка у спільній квартирі.
Однак нотаріус пояснив, що для спадкування необхідно визнати частку кожного з співвласників. У зв'язку з чим, просила визнати частки її та померлого чоловіка по 1/4 у спільній сумісній власності на зазначену квартиру.
В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала у повному обсязі, обґрунтувавши їх доводами, викладеними у позовній заяві.
Представник відповідача у попереднє судове засідання не з'явився, надавши письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, та визнання позову. Відповідно до довіреності представника відповідача від 08.11.2006р. №01-26/2782, заяву про визнання позову надано у межах повноважень наданих представникові.
Відповідно до ч.2 ст.11 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
2
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж кодексу.
Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону, або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до ст. 368 ЦПК України майно, набуте подружжям за час шлюбу є їхньою спільною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч.2 ст.370 ЦПК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного з співвласнику праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлене домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Оскільки відповідач у справі позов визнав, а також те, що підстав вважати,
що визнання позову суперечить закону, або порушує права, свободи чи
інтереси інших осіб не встановлено, його можна прийняти, та позов
задовольнити.
Керуючись ст.10,11,60,174,213,214,215 ЦПК України, 368,370 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Стахановського Виконавчого комітету про визначення частки у спільній сумісній власності задовольнити у повному обсязі.
Визначити частки ОСОБА_1 та ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, по 1/2 частці у їх спільній сумісній власності подружжя на квартиру, розташовану за адресою:АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: