Справа № 2-98 2007 року
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2007 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі: судді Синиці Л. П., при секретарі Хіжняк В. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу,-
ВСТАНОВИВ:
26 січня 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Обґрунтовуючи свою позовну заяву позивачка посилається на те, що 02 листопада 1997 року вона вступила в шлюб з відповідачем по справі -ОСОБА_2 Однією сім'єю прожили більше семи років. Від даного шлюбу мають сина - ОСОБА_3- ІНФОРМАЦІЯ_1народження, який живе біля позивачки і перебуває на її утриманні. Спільно придбаним майном поділяться самостійно. З 03 червня 2006 року сторони припинили спільне проживання через різні погляди на життя, склад характерів та те, що відповідач упродовж останнього часу зловживає спиртними напоями, тому даний шлюб існує тільки юридично і його необхідно розірвати.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві та просить розірвати шлюб з відповідачем, як такий, що суперечить її інтересам та інтересам їх дитини.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать розписки про одержання судових повісток, причину своєї неявки суду не повідомив. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Відповідно до п. 3 ст. 104 СК України шлюб припиняється у разі його розірвання. Оскільки шлюб грунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, його розірвання може відбутися за їхньою спільною заявою або за заявою когось із них. Ст. 105 СК містить перелік процесуально - правових підстав для розірвання шлюбу,
2
одна з яких - заява одного з подружжя, що і є в даному випадку. Неповнолітній син ОСОБА_3після розлучення буде проживати біля матері.
Із пояснення позивачки вбачається, що між сторонами по справі стійкий розлад подружніх стосунків, відсутні будь-які відносини, що виключає примирення між ними ці обставини є вагомими для розірвання шлюбу.
Позов підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу, копією свідоцтва про народження дитини.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення даного позову.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 104, 105, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 5, 6, 10, 15, 30, 60, 212, 213, 215, 224, 226, 294 Цивільно -процесуального Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1та ОСОБА_2
зареєстрований 02 листопада 1997 року, виконавчим комітетом В'язівської сільської ради Городищенського району, Черкаської області, актовий запис №12.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1на користь держави мито в сумі 17 (сімнадцять) гривень. ОСОБА_2від сплати державного мита звільнити.
Після розірвання шлюбу неповнолітній син ОСОБА_3- ІНФОРМАЦІЯ_1народження буде проживати біля матері.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.