Судове рішення #10743856

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ  

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

     26 серпня 2010 року

    Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

                                                головуючого – Фащевської Н.Є.

                                                суддів – Жолудько Л.Д., Ходоровського М.В.

                                                при секретарі –Стопник О.С.

                                                з участю –ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою  ОСОБА_1 на рішення  Тернопільського міськрайонного суду від 01 липня 2010 року по справі за позовом  ОСОБА_1 до ПАТ “ОТП Банк” про визнання недійсним кредитного та іпотечного договорів від 12.12.2007 року,-

ВСТАНОВИЛА:

 ОСОБА_1 звернувся  в суд з апеляційною скаргою на вищезазначене рішення суду, яким у задоволенні його позову до  ПАТ “ОТП Банк” про визнання недійсним кредитного та іпотечного договорів від 12.12.2007 року відмовлено.

    В апеляційній скарзі ОСОБА_1 вказав, при укладенні договорів відповідач ввів його в оману, оскільки не мав ліцензії на здійснення валютних операцій. Оскільки суд не врахував зазначені обставини, рішення суду  не відповідає    нормам матеріального та процесуального права. Посилаючись на наведене  апелянт просив  рішення суду скасувати і ухвалити нове рішення, яким задовольнити його  позовні вимоги.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи, зазначені в апеляційній скарзі, судова колегія вважає, що апеляційна  скарга до задоволення не підлягає.

Відмовляючи позивачу у задоволенні позовних вимог, суд виходив з того, що оспорюванні кредитний та іпотечний договори укладені  з дотриманням вимог законодавства.

Такий висновок суду відповідає встановленим обставинам по справі та вимогам закону.

Так, судом встановлено, що 12 грудня 2007 року між ЗАТ “ОТП Банк” та ОСОБА_1 укладено кредитний договір за № МL-E00/123/2007, за умовами якого банк надав позичальнику кредит в сумі 49358,86 у валюті — доларів США із терміном повернення до 11 грудня 2037 року на придбання нерухомого майна. В частині надання кредиту договір виконано.

На підставі договору купівлі-продажу квартири від 12.12.2007 року  ОСОБА_1 придбав у ОСОБА_2 та ОСОБА_3 трикімнатну квартиру АДРЕСА_1.

На виконання кредитного договору між ПАТ “ОТП Банк” та ОСОБА_1 12.12.2007 року укладено іпотечний договір, відповідно до якого позивач передав в іпотеку нерухоме майно: квартиру АДРЕСА_2

Згідно вимог ст.47 Закону України “Про банки та банківську діяльність” від 7 грудня 2000 р. Банки мають право здійснювати операції з валютними цінностями на підставі банківської ліцензії.

 8 листопада 2006 року ПАТ “ОТП Банк”  отримав генеральну банківську ліцензію за № 191 на право здійснювати банківські операції, визначені ч.1 та п.п.5-11 ч.2 ст.47 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, серед яких передбачено право здійснювати операції з валютними цінностями.

 Посилання апелянт на те, що при укладенні спірного договору кредиту в ПАТ “ОТП Банку” була відсутня індивідуальна ліцензія Національного банку України, яка б  дозволяла використовувати іноземну валюту як засіб платежу при виконанні кредитного договору,  не заслуговує на увагу, оскільки Декретом Кабінету Міністрів України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” № 15-93 від 19 лютого 1993 року передбачено, що індивідуальні ліцензії видаються резидентам і нерезидентам на здійснення разової валютної операції щодо надання і одержання кредитів в іноземній валюті, якщо терміни і суми таких кредитів перевищують встановлені законодавством межі. Однак, чинним законодавством України не встановлено таких обмежень.

Крім того, відповідно до п. 5.3 глави  Положення “Про порядок видачі банкам банківський ліцензій, письмових дозволів та ліцензій на виконання окремих операцій”, затвердженого постановою Нацонального банку України від 17.01.2001 року №275 визначено, що письмовий дозвіл на здійснення операцій з валютними цінностями є генеральною ліцензією на здійснення валютних операцій  згідно з Декретом Кабінету Міністрів України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”.

Таким чином, рішення суду відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.

    Керуючись ст.ст. 304, 307, 308; 313-315; 319  ЦПК України, колегія суддів,-

   

                                        УХВАЛИЛА  :

    Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

    Рішення  Тернопільського міськрайонного суду від 01 липня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий -                  

Судді  –  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація