Справа №22ц-4630,2010р. Головуючий в 1-й інстанції
Палькова В.М.
Категорія: Доповідач – Капітан І.А.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2010 року серпня місяця « 10 » дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого – Капітан І.А.
Суддів: Полікарпової О.М.,
Бауль Н.М.
при секретарі – Перевознік В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» на ухвалу Суворовського районного суду м.Херсона від 30 червня 2010 року по справі
за позовом
ОСОБА_3 до Акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк», Херсонського управління ПРД АГ «УкрСиббанк» про визнання кредитного договору таким, що укладений в національній валюті .
В С Т А Н О В И Л А:
У травні 2010 року ОСОБА_3 звернулась в суд з вищезазначеним позовом.
Ухвалою Суворовського районного суду м.Херсона від 30 червня 2010 року задоволено заяву ОСОБА_3 про забезпечення позову.
Постановлено: - зобов’язати АКІБ «УкрСиббанк» в особі Херсонського управління ПРД АТ «УкрСиббанк» призупинити нарахування процентів та штрафних санкцій щодо позичальника за кредитним договором №11378048000 від 29.07.08р. до прийняття рішення по справі;
- заборонити АКІБ «УкрСиббанк» вчиняти будь-які дії спрямовані на відчуження права власності на т/з Богдан, моделі А-09202, 2008 року випуску, кольору жовтий, типу ТЗ автобус пасажирський, номери агрегатів: шасі НОМЕР_3, державний номер НОМЕР_1 та транспортний засіб марки Богдан, моделі А-09202, 2008 року випуску, кольору жовтий, типу ТЗ автобус пасажирський, номери агрегатів: шасі НОМЕР_4, державний номер НОМЕР_2 до прийняття рішення по справі.
В апеляційній скарзі публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк», посилаючись на незаконність даної ухвали, просить її скасувати і постановити нову ухвалу, якою у задоволенні заяви про забезпечення позову ОСОБА_3 відмовити.
В письмових запереченнях представник ОСОБА_3, посилаючись на безпідставність доводів апеляційної скарги та законність ухвали, просить скаргу відхилити, а ухвалу суду залишити без змін.
Заслухавши доповідача, осіб, що з’явились в судове засідання, перевіривши відповідність оскарженої ухвали вимогам Цивільного процесуального закону, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню.
При задоволенні заяви ОСОБА_3 суд I інстанції виходив з того, що позов носить матеріальний характер і невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення в подальшому.
Проте такого висновку суд дійшов з порушенням норм процесуального права, що відповідно до п.2 ч.1 ст.312 ЦПК України є підставою для скасування ухвали і постановлення з цього питання нової ухвали.
Відповідно до роз’яснень, які містяться в п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судом Цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», ст.ст. 151-152 ЦПК України при розгляді заяви про забезпечення позову суд має з урахуванням доказів, наданих на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з’ясувати обсяг позовних вимог, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.
Заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співмірними заявленим вимогам, а також мають бути безпосередньо пов’язані з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.
При цьому мають бути захищені як права позивача – на випадок можливого ухвалення рішення на його користь, так і права відповідача, оскільки до ухвалення рішення він не визнаний зобов’язаним перед позивачем.
Матеріали справи свідчать, що заява ОСОБА_3 щодо необхідного вжиття зазначених заходів забезпечення позову не містить підтвердження імовірності виникнення утруднень для виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів.
Крім того, такі заходи не є співмірними із заявленими нею позовними вимогами /а.с. 2-5/, не впливають на забезпечення фактичного виконання рішення суду за пред’явленими вимогами в разі задоволення позову, а також – порушують права та інтереси відповідача.
За таких підстав ухвала суду підлягає скасуванню як така, що не відповідає вимогам ЦПК України, а заява ОСОБА_4 – залишенню без задоволення.
Керуючись ст. 303,307,312 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» задовольнити.
Ухвалу Суворовського районного суду м.Херсона від 30 червня 2010 року скасувати.
Відмовити ОСОБА_3 у задоволенні заяви про забезпечення позову.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: І.А.Капітан
Судді: О.М.Полікарпова, Н.М.Бауль
Копія вірна: І.А.Капітан