Судове рішення #10754834

Справа 2-2872-1/2010 р.

                        Р І Ш Е Н Н Я

                 І М Е Н Е М                        У К Р А Ї Н И

    16 серпня 2010 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

Головуючого судді:                             БАРТАЩУК Л.П.

при секретарі     :                                         Полторак І.В.

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської районної у місті Києві ради, третя особа - Головне управління  юстиції в м. Києві про продовження пропущеного строку для прийняття спадщини, -

                В С Т А Н О В И В :

          Позивач – ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації, в якому просить визначити додатковий строк для прийняття спадщини за законом після смерті свого рідного брата ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  Спадковим майном є АДРЕСА_1, яка належала померлому.

         Свої вимоги позивач мотивує тим, що 26.01.2010 року – в шестимісячний строк, встановлений законодавством для прийняття спадщини, звернулася з заявою про прийняття спадщини після померлого до Томаківської державної нотаріальної контори, яка 27.01.2010р. надіслала рекомендованим листом на адресу Сьомої Київської державної нотаріальної контори, що підтверджується зворотнім повідомленням про отримання рекомендованої кореспонденції від 30.01.2009 року.

         Сьома Київська державна нотаріальна контора, в свою чергу, своїм листом від 03.02.2010р. повідомила, що заяву про прийняття спадщини передано для подальшого виконання Приватному нотаріусу Кухтенко Т.А.

        Однак, до приватного нотаріуса Кухтенко Т.А. заява не надходила.

        Таким чином, позивачкою пропущено шестимісячний строк для прийняття спадщини з причин, що не залежали від її волі, які вона просить визнати поважними та встановити їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після померлого брата.

         В попередньому засіданні за згодою позивача судом було замінено неналежного відповідача на належного - Дніпровську районну у м. Києві раду.

        В судовому засіданні представник позивача позов підтримали в повному обсязі з підстав, викладених в позовній  заяві, просили позовні вимоги задовольнити.    

       Представник відповідача - Дніпровської районної у м. Києві ради до суду не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.

         Представник третьої особи -  Головного управління  юстиції в м. Києві до суду не з’явився, направив  суду письмові пояснення, згідно яких просить справу розглянути без участі представника та прийняти рішення згідно чинного законодавства.  

         Суд, вислухавши пояснення позивача та його представника в судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

        В судовому засіданні  встановлено, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року є рідним братом ОСОБА_1 (а.с. 4-7).  

      З матеріалів справи вбачається, що 26.01.2010 року, тобто  в шестимісячний строк, встановлений законодавством для прийняття спадщини, Позивачка звернулася з заявою про прийняття спадщини після померлого до Томаківської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області, яку 27.01.2010р. Томаківська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області надіслала рекомендованим листом на адресу Сьомої Київської державної нотаріальної контори Головного управління юстиції у м. Києві, що підтверджується зворотнім повідомленням про отримання рекомендованої кореспонденції від 30.01.2009 року.

         Сьома Київська державна нотаріальна контора, в свою чергу, своїм листом від 03.02.2010р. повідомила, що заяву про прийняття спадщини передано для подальшого виконання Приватному нотаріусу Кухтенко Т.А.

        Однак, з матеріалів справи вбачається, що до приватного нотаріуса Кухтенко Т.А. заява не надходила.

        Таким чином, суд вважає доведеними обставини, на які посилається позивач і дійшов до висновку, що позивач пропустила строк прийняття спадщини з поважних причин, а саме – з незалежних від її волі обставин, які вона не могла усунути.

           Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини  встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

           Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

          Суд вважає можливим встановити позивачці додатковий строк для прийняття спадщини на майно після померлого ОСОБА_2 - 3 місяці після набрання рішенням законної сили.  

           Керуючись ст.1272 ЦК України  ст.ст. 10, 57-61, 208, 209, 212-215, 223, 294 ЦПК України, суд ,-

                    В И Р І Ш И В :

    Позов ОСОБА_1 до Дніпровської районної у місті Києві ради, третя особа - Головне управління  юстиції в м. Києві про продовження пропущеного строку для прийняття спадщини - задовольнити.

            Встановити додатковий строк ОСОБА_1 для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 – 3 місяці після набрання рішенням законної сили.

            Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду  м. Києва протягом 10 днів з дня проголошення рішення шляхом подання апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Києва.

           

    СУДДЯ:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація