Справа № 2-687/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2007 року Харцизький міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Нікіфорова М.Ю.
при секретарі Азарової Г.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харцизьку цивільну справу за позовом ОСОБА_3, яка діє в інтересах ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом до відповідача, мотивуючи його тим, що ОСОБА_1. є її донькою, в інтересах якої вона діє за дорученням. 26.11.1994 року її донька зареєструвала шлюб з відповідачем. Дітей від цього шлюбу не має. 13.07.1996 року вона подарувала їй квартиру АДРЕСА_1. 24.07.1996 року договір дарування був зареєстрований в БТІ м.Харцизька за реєстровим номером 6005. Відповідач був прописаний у цієї квартирі, як чоловік її доньки. В 2000 року її донька та відповідач виїхали в м. Київ на заробітки, а 24 грудня 2002 року вони розірвали шлюб. З цього часу її донька не знає, де мешкає відповідач, комунальні послуги він не сплачує. Факт не проживання за даною адресою підтверджується актами обстеження, складеними житлово-експлуатаційною дільницею №4, який утримує цей будинок. Просить визнати ОСОБА_2таким, що втратив право користуванням житловим приміщенням, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги та дав свідчення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився по невідомим суду причинам, про час слухання справи повідомлявся в порядку ст..76 ЦПК України.
Суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що квартира № АДРЕСА_1належить ОСОБА_1згідно договору дарування від 13.07.1996 року.
Згідно актів, наданих житлово - експлуатаційною дільницею №4 м. Харцизька, ОСОБА_2. за місцем реєстрації не мешкає з 22 березня 2006 року по теперішній час.
Відповідно до ст.71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо вказані особи відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Згідно ст.72 ЖК України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.
Судом встановлено, що ОСОБА_2. не мешкає у квартирі без поважних причин більше шести місяців, не звертався з проханням продовжити цей строк, а також відсутні передбачені ЖК України особові випадки збереження житлового приміщення за час його відсутності.
Таким чином, суд вважає необхідним визнати його втратившим право на жиле приміщення, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1.
Керуючись ст.71,72 ЖК України, ст.ст. .10, 11, 60, 76, 209, 213 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
2
Позов ОСОБА_3, яка діє в інтересах ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням задовольнити.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження визнати таким, що втратив право користування житловим приміщенням, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд.
Заяву про оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів без подання заяви про оскарження.