Судове рішення #1076939
№ 2-733/2007р

№ 2-733/2007р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

26 березня 2007р. Харцизький міський суд Донецької області в складі:

головуючого судді - Демидової В.К.,

при секретарі - М'якінченко В.В.,

 

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Харцизьку цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2про надання дозволу на

виїзд дитини на постійне проживання за кордон, та оформлення проїзного документу для

виїзду за кордон, -

 

ВСТАНОВИВ

 

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача, зазначаючи, що вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 26 серпня 1995р. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н. 6 серпня 2003р. шлюб був розірваний. З 23 березня 2004р. вона з сином проживають за кордоном в Росії в м. Москві, де і тимчасово зареєстровані. Син з першого класу навчається в Росії. 5 грудня 2006р. вона зареєструвала шлюб з громадянином Росії ОСОБА_4., та бажає разом з сином ОСОБА_3 виїхати на постійне місце проживання за кордон в Росію, за місцем проживання її чоловіка. її чоловік має громадянство Росії та постійне місце проживання в м. Суворові Тульської області, вона працює в м. Химки, син навчається в школі. Спору щодо місця проживання дитини між нею та відповідачем не було. Дитина проживає з нею та бажає проживати з нею. На виїзд дитини за кордон та на постійне місце проживання до Росії відповідач безпідставно не дає згоди. За відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду. Крім того оформлення проїзного документа здійснюється на підставі згоди батьків, а у разу, коли вони не перебувають в шлюбі між собою за наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлений на підставі рішення суду. Просить суд винести рішення, яким надати дозвіл на оформлення проїзного документу для виїзду за кордон та на постійне проживання на ОСОБА_3.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_5. . підтримала позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково та пояснив, що він перебував в шлюбі з позивачкою з 26 серпня 1995р. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н. 6 серпня 2003р. шлюб був розірваний. З 23 березня 2004р. позивачка з сином проживають за кордоном в Росії в м. Москві, де і тимчасово зареєстровані. Він не бажає, щоб син виїхав на постійне місце проживання за кордон, оскільки він його потім не побачить. Однак він не заперечує, щоб син навчався в Росії, але без повного виїзду його за межі України.

Суд, вислухавши пояснення сторін, знаходить позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Суд встановив, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 26 серпня 1995р., актовий запис № 119. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н.

6 серпня 2003р. шлюб був розірваний, актовий запис № 321.

З 23 березня 2004р. позивачка з сином проживають за кордоном в Росії в м. Москві, де і тимчасово зареєстровані.

Неповнолітній ОСОБА_3з першого класу по теперішній час навчається в ГОУ СОШ № 487 Юго-Восточного округу м. Москви в 3-А класі.

 

2

5 грудня 2006р. ОСОБА_1 зареєструвала шлюб з громадянином Росії ОСОБА_4., актовий запис № 198.

Згідно з наданих суду характеристик вбачається, що ОСОБА_1., ОСОБА_4. позитивно характеризуються за місцем проживання та роботи.

Згідно Закону України, про порядок виїзду з України та виїзду в України громадян України" від 21 січня 1994 року проїзний документ дитини є документ на право виїзду з України. Згідно ст..3 вказаного закону перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється при пред'явленні одного з документів, вказаних в ст.. 2 цього Закону.

Згідно ст.4 Закону України „Про порядок виїзду з України та виїзду в України громадян України" оформлення проїзних документів проводиться на підставі нотаріально посвідченого клопотання батьків. За відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач від нотаріального посвідчення оформлення проїзних документів відмовляється.

Згідно з Правилами оформлення видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документу дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, в редакції затвердженою Постановою КМУ від 24.03.2004р. № 380 п.18 оформлення проїзного документу здійснюється на підставі згоди батьків, а у разу, коли вони не перебувають в шлюбі між собою на наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлений на підставі рішення суду.

Як, суд встановив, відповідач відмовляється від нотаріального посвідчення оформлення проїзних документів та не бажає надати згоду на виїзд дитини за кордон, тому суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги позивачці.

Керуючись ст.ст.3, 4 Закону України „Про порядок виїзду з України та виїзду в України громадян України", Правилами оформлення видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документу дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, ст.ст. 10, 11, 60, 174, 212, 213, 215 ЦПК України, суд ,-

 

ВИРІШИВ:

 

Надати дозвіл на оформлення проїзного документі для виїзду за кордон та на постійне місце проживання на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, який народився в м. Зугрес, Донецької області, громадянина України.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд.

Заява про оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом 10 днів без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація