Судове рішення #10777100

                   

                                  Справа № 2-2152/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2010 року Ленінський районний суд м. Полтава в складі:

головуючого судді: Тимчука Р.І.,

при секретарі:          Кійченка М.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, про визначення часток в права спільної сумісної власності на квартиру , -

ВСТАНОВИВ:

У червні 2010 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулися з позовом до ОСОБА_4 про визначення часток у праві спільної сумісної власності на квартиру. У позові вказали, що 24 квітня 2000 року відділом приватизації житла Полтавської міської ради  було видано свідоцтво про право власності на житло, а саме: на квартиру АДРЕСА_1. В свідоцтві про приватизацію співвласниками вказаної квартири були записані: ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_4. Частки кожного в свідоцтві на приватизацію не вказані. Позивачі весь час вважали що їх частки в спільній сумісній власності на житло є рівними. Спору щодо цього між ними не виникало.  

У судовому засіданні позивачі підтримали позовні вимоги.

Відповідач не заперечував проти задоволення позову.

Суд, вислухавши пояснення позивачів, відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого відділом приватизації житла Полтавської міської ради 24 квітня 2000 року, квартира АДРЕСА_1 належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_4. (а.с. 11).

Згідно свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1 від 4 червня 2002 року  ОСОБА_5 уклала шлюб з ОСОБА_7, після чого змінила прізвище на ОСОБА_7.  

На квартиру розроблено технічний паспорт (а.с. 12 – 13).

Згідно ч. 1 ст. 357 ЦК України частки у праві спільно сумісної власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або закону.

Відповідно до ст. 368 ЦК України  спільна власність  двох або більше осіб без  визначення  часток кожного  з них у праві  власності є спільною сумісною  власністю.

На підставі ст. 370 ЦК України співвласники мають  право на виділ  у натурі частки  із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу  частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що  частки кожного  із співвласників  у праві спільної сумісної власності  є рівними, якщо інше не  встановлено  домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

За таких обставин  суд, приходить до висновку про обґрунтованість вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_6  про визначення  частки співвласника у праві спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_1.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 213-215, керуючись ст. ст. 10, 60, 62, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 357, 368-370 ЦК України,   -

                                             

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_6 до ОСОБА_4, про визначення часток у праві спільної сумісної власності на квартиру - задовольнити в повному об’ємі.

Визнати рівними частки у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_1, а саме: за ОСОБА_1 - 1/4 частку, за ОСОБА_2 – 1/4 частку, за  ОСОБА_6 – 1/4 частку,  за ОСОБА_4 - 1/4 частку.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області. Заява про апеляційне оскарження подається через Ленінський районний суд м. Полтави протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Ленінського районного

суду м. Полтави                                                                                                            Р.І. Тимчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація