В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2010 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі: головуючого – судді підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі ЛОЗІ К.А., за участю старшого помічника військового прокурора Київського гарнізону майора юстиції СУКАЧА В.В., потерпілого ОСОБА_3, у відкритому судовому засіданні в приміщенні військового місцевого суду розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця військової частини А-0139, солдата
ОСОБА_4 , який ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Кропивище Коломийського району Івано-Франківської області, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, не одруженого, не судимого, призваного на строкову військову службу в листопаді 2009 року Коломийським РВК Івано-Франківської області -
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України.
Судовим слідством військовий місцевий суд, -
В С Т А Н О В И В:
Солдат ОСОБА_4, проходячи військову службу у військовій частині А-0139, діючи в порушення вимог ст.ст. 11, 49, 50 Статуту внутрішньої служби ЗС України, ст. 4 Дисциплінарного Статуту ЗС України бажаючи продемонструвати свою удавану перевагу над військовослужбовцями більш пізнього періоду служби, принизити їх честь та особисту гідність, неодноразово порушував статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості та застосовував фізичне насильство щодо солдат ОСОБА_5 та ОСОБА_3 при наступних обставинах.
Так, в один із днів другої декади червня 2010 року, близько 14-ї години, перебуваючи у приміщенні контрольно-технічного пункту, діючи з наведених раніше мотивів та підстав, будучи невдоволеним тим, що солдат ОСОБА_5 курив у недозволеному для цього місці, наніс останньому два сильні удари кулаком лівої руки по схрещеним напроти лоба долоням рук, внаслідок чого завдав останньому фізичний біль, спричинивши побої.
Далі, приблизно 16 червня 2010 року, близько 13-ї години, діючи з тих же мотивів та підстав, у приміщенні пункту технічного обслуговування і ремонту машин, солдат ОСОБА_4, будучи невдоволеним тим, що солдат ОСОБА_5 не прибрав машинне масло зі столу, наніс останньому один сильний удар кулаком по гомілці лівої ноги, один удар кулаком по гомілці правої ноги та один сильний удар кулаком лівої руки по схрещеним напроти лоба долоням рук, внаслідок чого завдав останньому фізичний біль, спричинивши побої.
Також, 25 червня 2010 року, біля 16-ї години, у приміщенні контрольно-технічного пункту, солдат ОСОБА_4, діючи з тих же підстав та мотивів, будучи невдоволеним незнанням солдатом КОШОВИМ посад своїх начальників, наніс останньому один сильний удар кулаком правої руки по схрещеним напроти лоба долоням рук, внаслідок чого застосував відносно нього інше насильство та завдав фізичного болю.
Далі, 28 червня 2010 року, близько 08-ї години, у спальному приміщенні ремонтної роти, солдат ОСОБА_4, діючи з тих же підстав та мотивів, будучи невдоволеним тим, що солдат КОВШОВ перечепився за його ногу, наніс останньому один удар кулаком правої руки в область носу, внаслідок чого застосував відносно нього інше насильство та завдав фізичного болю.
Крім того, 28 червня 2010 року, близько 22-ї години у спальному приміщенні, солдат ОСОБА_4, діючи з тих же підстав та мотивів, будучи невдоволеним тим, що солдат ОСОБА_5 розлив воду біля його ліжка, наніс солдату ТИТАРЕНКУ один сильний удар кулаком правої руки по схрещеним напроти лоба долоням рук та не менше двох ударів кулаками обох рук в грудну клітку, внаслідок чого завдав останньому фізичний біль, спричинивши побої.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 винним себе у вчиненні вказаних злочинних дій визнав повністю і про обставини скоєного дав покази, які повністю відповідають викладеним вище обставинам, пояснивши при цьому, що дійсно, в червні 2010 року, невірно розуміючи інтереси служби, неодноразово застосовував до солдат ОСОБА_5 та ОСОБА_3 фізичне насильство, наносячи численні удари руками по різних ділянках тіла. Особистих рахунків з потерпілими він до того не мав. Більше ніяких ударів нікому не наносив.
Крім особистого визнання, вина підсудного ОСОБА_4 в скоєному злочині підтверджується добутими під час досудового слідства та розглянутими у судовому засіданні іншими доказами, які не викликають у суду сумнівів у своїй достовірності, підсудним та іншими учасниками процесу не заперечуються і підтверджуються в повному обсязі. За клопотанням прокурора, яке підтримали інші учасники процесу, судове слідство судом проведено у відповідності до вимог ч.3 ст.299 КПК України. При цьому судом їм роз’яснено, що в цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи та розмір цивільного позову в апеляційному порядку.
Таким чином, дії ОСОБА_4, який, будучи військовослужбовцем строкової служби, порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, вичинене щодо кількох осіб, суд кваліфікує за ч. 2 ст. 406 КК України.
Військово-лікарською комісією ОСОБА_4 визнаний придатним до військової служби.
При призначенні покарання підсудному, суд визнає і враховує, як обставини, що пом’якшують його відповідальність, те, що ОСОБА_4 розкаявся у вчиненому злочині, як до військової служби, так і під час її проходження характеризується позитивно.
Беручи до уваги вказані обставини, а також враховуючи дані про особу підсудного, який раніше ні в чому протизаконному замічений не був, до кримінальної відповідальності притягається вперше, суд знаходить можливим застосувати до підсудного ст.ст. 69, 60 КК України і призначаючи покарання підсудному, перейти до іншого, більш м’якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції ч.2 ст. 406 КК України - арешту, оскільки саме даний вид покарання, на думку суду, є справедливим, а також необхідним і достатнім для його виправлення.
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 299, 323 - 325, 332 КПК України, військовий місцевий суд Київського гарнізону, -
П Р И С У Д И В:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України, за якою призначити йому покарання із застосуванням ст. ст. 69 та 60 КК України у виді арешту строком на 6 (шість) місяців з відбуванням покарання на гауптвахті Центрального управління військової служби правопорядку Збройних Сил України по місту Києву та Київській області.
Строк відбування покарання ОСОБА_4 рахувати з дня прибуття останнього для відбуття покарання на гауптвахту Центрального управління військової служби правопорядку по місту Києву та Київській області.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_4 – нагляд командування військової частини А-0139 – залишити без змін до прибуття засудженого на гауптвахту Центрального управління військової служби правопорядку по місту Києву та Київській області, а після прибуття на гауптвахту - скасувати.
Вирок може бути оскаржений і на нього може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення.
ДІЙСНА ЗА НАЛЕЖНИМ ПІДПИСОМ.
КОПІЯ ВІРНА:
ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ
ПІДПОЛКОВНИК ЮСТИЦІЇ
Є.П. РИМАР