РІШЕННЯ
ИМЕНЕМ УКРАЇНИ
Дело № 2-1723
2 вересня 2010 року
Кремінський районний суд
Луганської області
у складі головуюча суддя Кіяшко В.Г.
Секретар Пугачова К.О.
Розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Кремінна
Цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до Кудряшівської територіальної громади про визнання додаткового строку для прийняття спадщини.
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати, ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на належний їй земельний пай який розташовано на землях Кудряшівської сільської ради, який належив їй згідно державного акту на право приватної власності на землю серія І-ЛГ №079448.
Померлої спадкоємцем за законом є, ОСОБА_1 .
У встановлений законом шестимісячний строк позивач не звернувся до Кремінської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав.
Відповідач в судовому засіданні не був присутнім, про слухання справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідно ст. 1272 ч.3 ЦК України За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визнати йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 л.с.6\. Свідоцтва про народження підтверджує що, ОСОБА_2 є матір»ю позивача \л.с.7\. Державний акт на право приватної власності на землю належить померлої.
Заявник пропустив 6 місячний строк на прийняття спадщини, оскільки звернулася в нотаріальну контору після шести місяців з дня смерті спадкодавця.
Як встановлено в судовому засіданні позивач не знав, що заяву про прийняття спадщини він повинен був подати протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця. Суд вважає, що строк позивач пропустив з поважних причин, а тому заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 60, 158, 212-215 ЦПК України, ст.16, 1261, ч.1 ст. 1270, ч.3 ст. 1272 ЦК України
ВИРИШИВ:
Заяву задовольнити.
Продовжити строк ОСОБА_1 на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який був би достатній для оформлення спадщини.
Апеляційна скарга на рішення суду подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: