Справа №2а-2060/07
У Х В А Л А
22 серпня 2007 року
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Ральченко І.М. розглянув матеріали адміністративного позову ОСОБА_1до відділу державної виконавчої служби Люботинського міського управління юстиції, 3-я особа: відділ Державної виконавчої служби Харківського районного управління юстиції про скасування розрахунку,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом у якому просив скасувати розрахунок по виконавчому листу про стягнення аліментів, який виконав державний виконавець Дудка І.М. та зобов'язати здійснити інший розрахунок.
Вирішуючи питання підвідомчості позову адміністративному суду суддею встановлене наступне.
Із змісту позову вбачається, що ОСОБА_1 є стороною виконавчого провадження (боржником) у виконавчому провадженні з виконання рішення Київського районного суду м.Харкова від 10.10.2005 року про стягнення з нього аліментів на користь ОСОБА_2 та позивачем оскаржуються дії державного виконавця, вчинені під час виконання вказаного рішення.
Відповідно до ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Однак, законом встановлений порядок оскарження дій або бездіяльності державного виконавця під час виконання рішень у цивільних справах.
Так, відповідно до ст. 383 Цивільно-процесуального Кодексу України від 18 березня 2004 року №1618-IV, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього кодексу, порушено їх права чи свободи.
Цивільно-процесуальний Кодекс України №1618-IV набрав чинності 01 вересня 2005 року, та рішення Київського районного суду м.Харкова від 10.10.2005 року було постановлене відповідно до вимог цього Кодексу, а тому оскарження дій державного виконавця ОСОБА_1 повинно здійснюватися у порядку, передбаченому ст. 383 ЦПК України.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку, про те, що зазначений позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 109 КАС України,-
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1до відділу державної виконавчої служби Люботинського міського управління юстиції, 3-я осоюа: відділ Державної виконавчої служби Харківського районного управління юстиції про скасування розрахунку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис)
Ухвала не набрала законної сили. З оригіналом згідно.
Суддя І.М. Ральченко