Справа № 2а-2051/07
Україна
Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2007 року, м.Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: П'янова Я.В.
При секретарі: Грек О.І.
за участю представників сторін:
позивач: Сирих О.Ю.
відповідач: ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові позовну заяву Харківської ОДПІ до ФОП ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
встановив:
Позивач, Харківська ОДПІ, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_1 заборгованість в сумі 729,13 грн.
В попередньому судовому засіданні відповідач надав заяву, в якій визнає адміністративний позов у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача і відповідача та враховуючи визнання відповідачем позову, суд вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі виходячи з таких підстав.
При розгляді справи судом було встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований Харківською РДА Харківської області 29.06.2004 р., як суб'єкт підприємницької діяльності, про що свідчить відповідне свідоцтво та перебуває на обліку в Харківської ОДПІ як платник податків з 01.07.2004 року.
28 жовтня 2005 року підприємець подав до податкової інспекції заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2006 рік при здійсненні торгово-закупівельної діяльності (заява № 378).
25 січня 2006 року відповідачу було видане свідоцтво платника єдиного податку на 2006 рік терміном дії з 01.01.2006 р. по 31.12.2006 р.
Таким чином, ФОП ОСОБА_1 перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку і звітності, та погодився на сплату єдиного податку на відповідний вид діяльності, у сумі встановленій місцевою радою на 2006 рік.
Станом на 10.08.2007 року ФОП ОСОБА_1 має заборгованість перед бюджетом у розмірі 729,13 грн., яка складається з суми заборгованості по єдиному податку 720,00 грн. та суми нарахованої пені 09,13 грн. Сума заборгованості склалась за період з 21.08.2006 року по 22.11.2006 р.
Відповідно до Наказу ДПА від 11.06.2003 р., № 550 „Про нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами ДПІ” з 01.07.2003 р. пеня нараховується шляхом множення суми сплати на кількість днів прострочки на найбільшу ставку НБУ та на коефіцієнт та діленням на 365 днів.
Статтею 2 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звідності суб'єктів малого підприємництва” № 727 від 03.07.1998р. встановлено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.
Відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).
Згідно з ч. 2 ст. 5 наведеного Указу суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Однак, в порушення норм Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" відповідач не сплатив належні суми єдиного податку.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000р. активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно з п.1.6 ст. 1 цього ж Закону примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
На підставі п.1.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000р податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності) самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання).
Відповідно до пункту 1.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000 р. податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
На теперішній час сума заборгованості ФОП ОСОБА_1 не сплачена і складає 729,13 грн.
Згідно з ч. 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково.
Згідно з ч. 1 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач під час підготовчого провадження може визнати адміністративний позов повністю або частково.
Відповідно до ч. 4 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небуть права, свободи або інтереси.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши клопотання відповідача, суд дійшов висновку про прийняття визнання адміністративного позову, оскільки це не суперечить закону, не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
На підставі вищевикладеного та керуючись п.1.3 ст. 112, ст. ст. 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов Харківської ОДПІ до ФОП ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ФОП ОСОБА_1(АДРЕСА_1, код в ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України суму заборгованості по єдиному податку 720,00 грн. та суму нарахованої пені 09,13 грн.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Постанова в повному обсязі виготовлена 25.09.2007 р.
Суддя Я.В.П'янова