Справа №2а-1028/07
П О С Т А Н О В А
іменем України
25 вересня 2007 року Харківський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Ральченка І.М.
при секретарі Спіріній О.С.
за участі:
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача УПФУ в Харківській області - Фунікової Г.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до Управління служби безпеки України в Харківській області та Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківської області про визнання розрахунку в частині недійсним та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернуся до суду із адміністративним позовом до Управління служби безпеки України та Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області у який просив визнати незаконним розрахунок пенсії МО України, зазначивши, що є старшим прапорщиком запасу з вересня 1995 року проходив військову службу в Прикордонних військах України, раніше в період з 1988 року по 1995 рік проходив службу в Збройних Силах України, був звільнений зі Збройних Сил України, та отримав розрахунок пенсії від 25.09.2006р. згідно, якого йому призначена пенсія за вислугу років, з 14 червня 2006 року в розмірі 482 грн. 25 коп., на неповнолітню дитину в розмірі 179 грн. 50 коп., разом 661 грн. 75 коп., що не відповідає вимогам чинного законодавства. Згідно зі ст.. 43 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позов, просив задовольнити його у повному обсязі.
Представник УПФУ в Харківській області Фунікова Г.М. проти позову заперечувала, просила відмовити в його задоволенні, з посиланням на ст. 40 Закону України „Про державний бюджет України на 2006 рік” вказала, що у 2006 році законодавством встановлений інший порядок визначення пенсії військовослужбовцям, якій визначається з грошового забезпечення за останні 24 місяці служби перед звільненням.
Представник відповідача - Управління Служби безпеки України про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, у судове засідання не з'явився у поданій суду заяві просив розглядати справу без його участі. Відповідач, як вбачається із змісту письмових заперечень на позов, не визнав вимоги ОСОБА_1 обґрунтував незгоду з позовом з також з посиланням на ст. 40 Закону України „Про державний бюджет України на 2006 рік” з підстав вказаних представником управління Пенсійного фонду в Харківській області.
Вислухавши пояснення представника позивача та представника УПФУ в Харківській області, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено та не заперечується сторонами те, що позивач з 1988р. перебував на військовій службі та був виключений зі списків військової частини 13.09.2006р.
З 25.09.2006 року ОСОБА_1 була призначена пенсія за вислугою років з 14.06.2006 року в розмірі 482 грн. 25 коп., на неповнолітню дитину в розмірі 179 грн. 50 коп., разом - 661 грн. 75 коп.
Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб ”, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.
Законом України „Про Державний бюджет України на 2006 рік” від 20 грудня 2005 року № 3235-IV дія зазначеної норми на 2006 рік була зупинена та статтею 40 зазначеного Закону установлено, що при звільненні у 2006 році для обчислення пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" та членам їх сімей до грошового забезпечення враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, розрахунок пенсії позивачу був проведений згідно діючого на час його проведення законодавства, а тому відсутні підстави для визнання зазначеного розрахунку від 25.05.2006 року незаконним та внесення до нього змін до нього.
Доводи позивача про те, що Законом України „Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців” від 4 квітня 2006 року № 3591-IV, стаття 43 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” була викладена у новій редакції дія якої не зупинялася протягом 2006 року судом не приймаються.
Так, редакція ч.3 ст. 43 Закону „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” після внесення змін до зазначеного Закону не змінилася, крім того, статтею 40 Закону України „Про Державний бюджет України на 2006 рік” вже був визначений порядок обчислення пенсій військовослужбовцям протягом 2006 року. На час виникнення спірних правовідносин зазначена норма діяла, а тому підлягає застосуванню у спірних правовідносинах.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40 Закону України „Про Державний бюджет України на 2006 рік”, Законом „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”, ст.ст. 2, 4, 8, 11, 94, 104, 159, 160-162 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1до Управління служби безпеки України в Харківській області, Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області про визнання розрахунку в частині недійсним та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови виготовлений 27 вересня 2007 року.
Суддя (підпис)
Постанова не набрала законної сили. З оригіналом згідно.
Суддя І.М. Ральченко