Судове рішення #1081438
Справа №2-506/07 РІШЕННЯ

Справа №2-506/07 РІШЕННЯ

іменем України

21 березня 2007 року Ленінський районний суд м. Полтави в складі

головуючого судді    КрючкоН.І.

при секретарі                Заліпі Н.Ю..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Полтавської міської територіальної громади, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Третя Полтавська державна нотаріальна контора про визначення часток у праві спільної сумісної власності на квартиру, про визнання права власності на квартиру,-

ВСТАНОВИВ:

У січні 2007 року позивачка ОСОБА_1. звернулася з позовом до Полтавської міської територіальної громади, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Третя Полтавська державна нотаріальна контора про визначення часток у праві спільної сумісної власності на квартиру, про визнання права власності на квартиру в якому просила визначити частки у праві спільної сумісної власності на квартиру № АДРЕСА_1, а саме: 1/2 частку у власності - ОСОБА_2, 1/2 частку у власності - ОСОБА_1, а також визнати право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1за ОСОБА_1.

У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала.

Представник відповідача Полтавської міської територіальної громади, в судове засідання не з"явився, але до суду надійшла заява, в якій вони просять справу розглянути у відсутність представника, проти позовних вимог не заперечують.

Представник третьої особи третьої Полтавської державної нотаріальної контори м. Полтави в судове засідання не з"явився, але до суду надійшла заява, в якій просять справу слухати без участі їхнього представника.

Суд, вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає до задоволення за наступних обставин.

Судом встановлено, що у 1968 році позивачка ОСОБА_1. отримала 1-кімнатну квартиру АДРЕСА_1, в якій проживала одна.

28 серпня 1986 року позивачка ОСОБА_1зареєструвала шлюб з ОСОБА_2у Полтавському міському Палаці шлюбів.

Відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 14.10.1993 року №396 виданого відділом приватизації житла НГЧ-6 НОД -4 позивачка ОСОБА_1. та її чоловік ОСОБА_2 приватизували квартиру АДРЕСА_1. В даному свідоцтві зазначено, що вищевказана квартиру  належить на праві приватної спільної

 

сумісної власності    ОСОБА_1та ОСОБА_2, але частки кожного співвласника не вказані.

Згідно свідоцтва про смерть виданого Центральним відділом РАЦС Полтавського міського управління юстиції ІНФОРМАЦІЯ_1року помер ОСОБА_2. Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається з 1/2 частини квартири АДРЕСА_1.

Як пояснила в судовому засіданні позивачка, вона після смерті чоловіка звернулася до нотаріальної контори для оформлення свідоцтва про спадщину, але їй було відмовлено в зв"язку з тим, що у правоустановчому документі не визначені частки у праві спільної сумісної власності на квартиру.

Відповідно до ст. 368 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.

На підставі ст. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна , що є у спільній сумісній власності . У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними , законом або рішенням суду.

Як вбачаться з довідки, виданої 21.03.2007 року Третьою Полтавською державною нотаріальною конторою після померлого 26.10.2006 року ОСОБА_225.01.2007 року заведено спадкову справу за №25. В спадковій справі знаходиться заява про прийняття спадщини від імені ОСОБА_1, інших заяв в спадковій справі немає.

Оскільки, позивачка ОСОБА_1. являється спадкоємицею першої черги на підставі ст. 1261 ЦК України , а померлий 26.10.2006 року чоловік ОСОБА_2 заповіту не залишив, інших спадкоємців у померлого немає, суд вважає за можливе визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1, яка належала померлому чоловіку.

Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 62 ,213-215 ЦПК України, ст.368-370,1222,1261,1269,1296   ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1до Полтавської міської територіальної громади, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Третя Полтавська державна нотаріальна контора про визначення часток у праві спільної сумісної власності на квартиру, про визнання права власності на квартиру -задовольнити.

Визначити частки у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 рівними, а саме: 1/2 частку у власності - ОСОБА_2, 1/2 частку у власності -ОСОБА_1, а також визнати право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1за ОСОБА_1.

 

Визнати право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1за ОСОБА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до апеляційного суду Полтавської області через Ленінський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація