Судове рішення #1081730
Справа №2-12752/06 №2-1114/07

Справа №2-12752/06 №2-1114/07

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.03.2007 року       Московський районний суд м. Харкова

в складі Головиного судді - Омельченко НІ.

при секретарі                -   Чигрин Р. А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2, 3-я особа Московський РВК м. Харкова про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2. про визнання її такою, що втратила право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1 на підставі не проживання її на спірній жилий площі понад 6 місяців без поважних причин.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що спірною є 3-х кімнатна квартира АДРЕСА_1, наймачем якої є позивач ОСОБА_1. У спірній квартирі зареєстровано 2 особи: сторони по справі. Відповідачка у 1996 році, після розлучення з позивачем, змінила місце мешкання та проживає по теперішній час а Ленінградській області. Відповідачка зв'язків з позивачем не підтримує.

Позивач вважає, що позивачка в спірній квартирі втратила право користування у зв'язку з не проживанням на спірній жилій площі понад 6 місяців без поважних причин.

(а\с 4)

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги повністю та дав пояснення відповідно до викладених у позовній заяві обставин, вказавши, що відповідачка в 1993 році поїхала до м. Ленінград до батьків. В 1996 році приїхала до м. Харків для розірвання шлюбу з позивачем, шлюб в цьому ж році було розірвано. Квартира не приватизована. Відповідачка добровільно залишила спірну квартиру, ніколи не намагалась вселитися в квартиру, її особистих речей в квартирі не залишилось. Адресу відповідачки позивач не знає.

Відповідачка в судове засідання не з'явилась, про день, час та місце слухання справи повідомлена належним чином, через засоби масової інформації, що дає підстави розглядати справу у її відсутність.

За згодою позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Представник 3-ї особи РВК Московської районної ради м. Харкова у судове засідання не з'явився, є заява, в якій просить суд слухати справу у відсутність їхнього представника.

Суд вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи вважає вимоги законними та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідачка є колишньою дружиною позивача, шлюб з якою був розірваний 08.08.1996 троку. (а\с 6)

Також, встановлено, що спірною є 3-х кімнатна квартира АДРЕСА_1, наймачем якої є позивач на підставі ордеру № 000460, виданого Харківською КЕЧ району Київського військового округу. У спірній квартирі в теперішній час зареєстровано 2 особи: сторони по справі.

(а\с 8)

 

2

Суд вважає доведеним, що відповідачка втратила право на спірну жилу площу, тому що вона, після розлучення з позивачем, добровільно залишила місце проживання в 1996 році, без наміру повернутися в спірну квартиру, що підтверджується довідкою з Московського РВ ГУ МВСУ в Харківській області від 03.10.2006 року про те, що відповідачка ОСОБА_2. з заявами про перешкоди проживання у квартирі АДРЕСА_1 не зверталась (а\с 9), аналогічною довідкою з міської поліклініки № 6 Московського району м. Харкова (а\с 11), з Харківського поштамту (а\с 12), Актом та довідкою КЖЕП № 108 про не проживання відповідачки на спірній жилій площі (а\с 5, 10).

Згідно ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, а якщо були відсутні з поважних причин понад 6 місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.

Суд вважає доведеним, що відповідачка втратила право на спірну жилу площу, тому що добровільно залишила спірну квартиру.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 71, 72 ЖК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2такою, що втратила право користуванням жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суд Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України .

Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація