Справа №2-4391/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2007 року місцевий суд Московського району м.Харкова, у складі:
головуючого судді - Погасій О.Ф.
секретарі - Ісаєнко І.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
19.01.2007 року позивачка ОСОБА_1. звернулась до суду із позовною заявою до ОСОБА_2 . про розірвання шлюбу, посилаючись не те що між ними було зареєстровано шлюб 17.11.2006 року . Дітей не мають. Спільне життя з відповідачем не склалося, у зв'язку з чим з 10.12.2006 року проживають окремо і спільне господарство не ведеться. Позивачка в даний час вважає, що родина розпалась остаточно і відновлена бути не може. Подальше спільне проживання та збереження шлюбу не можливе.
У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, і просила їх задовольнити . Пояснила, що відповідач зловживає спиртними напоями, вчиняє сварки та спричиняє їй тілесні пошкодження, тому вимушена була залишити відповідача та перейти проживати до батьків. Вважає реєстрацію шлюбу помилкою в житті, не бажає відновлювати відносити з відповідачем, боїться його. Збереження шлюбу вважає неможливим. Витрати , пов'язані з розірванням шлюбу просила покласти на неї.
Відповідач позов не визнав. Проти розірвання шлюбу заперечував. Пояснив , що позивачка дійсно пішла проживати до батьків, але він має намір помиритися з жінкою та відновити сім'ю. Він неодноразово приходив на роботу до жінки для примирення , але вона не згодна на примирення.
Суд, вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом установлено, що 17.11.2006 року між ОСОБА_1. та ОСОБА_2. зареєстрований шлюб у відділі реєстрації актів цивільного стану Червонозаводського районного управління юстиції міста Харкова, актовий запис № 517. Від шлюбу сторони дітей не мають, з 10.12.2006 року проживають окремо, спільне господарство не ведеться. Шлюбно-сімейні відносини припинені. Спору майнового характеру не мають. Відповідач зловживає спиртними напоями, вчиняє сварки.
Згідно зі ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України - суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки родина розпалась остаточно і збереження шлюбу суперечило б інтересам позивачки. Витрати, зв'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАГСа, варто покласти на позивача.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст. 110, 112 СК України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1та ОСОБА_2 17 листопада 2006 року укладений у відділі реєстрації актів цивільного стану Червонозаводського районного управління юстиції міста Харкова, актовий запис № 517 - розірвати.
Стягнути в бюджет держави 17(сімнадцяти) гривень з ОСОБА_1. ОСОБА_2від сплати держмита звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського Апеляційного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.