ТЕПЛОДАРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-о-3/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 квітня 2007р. Теплодарський міський суд Одеської області в складі: головуючого - судді Мисливої Л.М., при секретарях - Доня С.С., Мельник А.В., за участю заявителя - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Теплодарі Одеської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, заінтересована особа - Управління пенсійного фонду України в Біляївському районі Одеської області,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною заявою, в якій просить встановити факт належності йому орденської книжки серії НОМЕР_1 про нагородження його орденом «Знак Пошани» №678175, яка видана 19.03.1971р. згідно Указу Президіума Верховної Ради СРСР від 12.03.1971р. , в зв'язку з тим, що в орденській книжці його прізвище написано як ІНФОРМАЦІЯ_1, а згідно паспорту він єОСОБА_1. Встановлення цього факту йому потрібно для оформлення надбавки до пенсії.
У судовому засіданні заявник доводи заяви підтримав, від заінтересованої особи надійшла заява про розгляд справи у їх відсутність зі згодою на ухвалення судом рішення на підставі зібраних та оцінених доказів.
Заслухавши пояснення заявника, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.6 ч.1 ст. 265 ЦПК України суд вправі встановити факт належності правовстановлюючого документа особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються в ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним в паспорті.
Як вбачається з паспорту серії НОМЕР_3 виданого Теплодарським MB УМВС України в Одеській області 15.12.1999р., прізвище заявника є ОСОБА_1 Орденська книжка про нагородження орденом «Знак Пошани» №678175 серії НОМЕР_1 видана на ім'я «ІНФОРМАЦІЯ_1».
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_2яка є дружиною заявителя, підтвердила, що в 1971 році її чоловік, ОСОБА_1 урядом Якутської АРСР за дорученням Президіума Верховної Ради СРСР був нагороджений орденом «Знак Пошани» за пуск першої черги в 1970 році Вілюйської ГЕС, де вона була присутня при
2
нагородженні. У виданій орденській книжці на вказану нагороду помилково записали прізвище її чоловіка, як ІНФОРМАЦІЯ_1
СвідокОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що про нагородження ОСОБА_1 орденом «Знак Пошани» їй відомо зі слів самого заявителя, з яким вона разом працює, також їй відомо, що в орденській книжці на дану нагороду помилково записали прізвище, як ІНФОРМАЦІЯ_1, тоді як заявитель єОСОБА_1
Згідно дослідженої в судовому засіданні трудової книжки ОСОБА_1 під НОМЕР_2 є запис про роботу заявителя в період 1965-1975р.р. на різних посадах на підприємстві «Вілюйгесстрой». В розділі трудової книжки про відомості про заохочення і нагородження є запис, датований 3.08.1971р. про нагородження заявителя почесною грамотою "Вілюйгесстроя" з приводу Дня будівельника за досягнуті трудові успіхи.
Таким чином суд вважає, що ОСОБА_1 належить орденська книжка, видана на ім'я "ІНФОРМАЦІЯ_1" про нагородження його орденом "Знак Пошани" №678175 Указом Президіума Верховної Ради СРСР від 12.03.1971р.
Факт, про встановлення якого просить заявник, має для нього юридичне значення, оскільки надає право оформлення надбавки до розміру пенсії, що передбачено Законом України "Про особливі заслуги перед Україною".
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 259 ЦПК України, суд
вирішив:
Заяву ОСОБА_1про встановлення факту належності правовстановлюючого документу задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 орденської книжки серії НОМЕР_1 на ім'я ІНФОРМАЦІЯ_1, про нагородження орденом «Знак Пошани» №678175 Указом Президіума Верховної Ради СРСР від 12.03.1971р.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.