Судове рішення #108251
Справа 22-1145 ас

Справа 22-1145 ас                                              Суддя 1 інстанції Андреєва О.М.

Категорія 42                                                              Доповідач Бугрим Л.М.

 

УХВАЛА

10 липня 2006 року Апеляційний суд Донецької області у складі

Головуючого Бугрим Л.М. Суддів Зінов"евої А.Г,. Біляєвої О.М. При секретарі Баклановій Ю.В. За участю адвоката Щипченко О.М.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку клопотання ОСОБА_1  про поновлення строку на оскарження ухвали Київського районного суду м. Донецька від 6 грудня 2005 року постановленної по цивільній справі за позовом ОСОБА_2  до виконавчого комітету Київської районної у м. Донецьку раді про визнання права власності на домоволодіння

Треті особи по справі: ОСОБА_3, ОСОБА_4, виконавчий комітет міської ради, ОСОБА_5.

Заслухавши доповідь судді Бугрим Л.М., вислухавши пояснення представника ОСОБА_2 - ОСОБА_6., третю особу ОСОБА_3, адвоката ОСОБА_7, перевіривши матеріали справи, апеляційний суд

ВСТАНОВИВ:

До апеляційного суду надійшло клопотання від ОСОБА_1 про поновлення строку на оскарження ухвали Київського районного суду м. Донецька від 6 грудня 2005 року постановленної по цивільній справі за позовом ОСОБА_2  до виконавчого комітету Київської районної у м. Донецьку раді про визнання права власності. Зазначеною ухвалою було зупинено провадження по справі до розгляду другої справи за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4  до виконавчого комітету Донецької міської ради про визнання рішення про надання земельної ділянки недійсним.

У клопотанні про поновлення строку на оскарження ухвали суду ОСОБА_1 посилається на те, що він його пропустив з поважних причин, оскільки йому було невідомо про постановлення зазначенної ухвали, у судовому засіданні він не приймав участі, а про її існування стало відомо пізніше.

У судове засідання  ОСОБА_1 не з"явився, на пошту за отриманням переказної кореспонденції не приходив, що відображено на конверті оператором поштового зв"язку та не давало змогу вручити йому повістку . У зв"язку з цим , за місцем проживання ОСОБА_1 для вручення йому повістки у судове засідання на 10 липня 2006 року був направлений судовий розпорядник,який повідомив членів сім"ї  ОСОБА_1 про необхідність з"явитись йому у судове засідання на 10 липня 2006 року та запропонував отримати повістку ,. Однак, від вручення судової повістки ОСОБА_1 ,/який знаходився вдома та не вийшов зі слів членів сім"ї до судового розпорядника / та члени його сім'ї відмовились, про що було складено акт судовим розпорядником за участю сусідів..

За таких обставин, апеляційний суд вважає, що ОСОБА_1 та члени його родини за  місцем  його   проживання     ухилились   від  отримання  повістки,  однак,  судовим

розпорядником їх повідомлено про час та місце розгляду справи, а тому справу можливо розглядати  у відсутність ОСОБА_1

Адвокат ОСОБА_7, представник ОСОБА_2,-ОСОБА_6, третя особа ОСОБА_3 заперечували проти поновлення строку на оскарження ухвали суду, посилались на те, що ОСОБА_1   був присутнім у судовому засіданні, приймав участь у розгляді справи та йому було відомо про ухвалу суду.

Апеляційний суд вважає, що клопотання ОСОБА_1   про поновлення строку на оскарження ухвали суду підлягає відхиленню з наступних підстав..

Відповідно до вимог ст. 73 ЦПК України суд продовжує строк,встановленний відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.

Відповідно з вимогами ч. П ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом пя"ти днів з дня проголошення ухвали суду . Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

З матеріалвів справи вбачається, що ухвала суду по справі постановлена 6 грудня 2005 року, а апеляційна скарга на її оскарження подана ОСОБА_1   25 квітня 2006 року, тобто з порушенням строку встановленного ст. 294 ч. 2 ЦПК України

З протоколу судового засідання від 6 грудня 2005 року вбачається, що ОСОБА_1  дійсно приймав участь у судовому засіданні, виказав своє міркування з приводу зупинення провадження по справі на розсуду суду/ а.с. 28 зв./

Зауважень на протокол судового засідання з цього приводу від нього не надійшло, тому апеляційний суд виходить з того ,що ОСОБА_1 приймав участь у судовому засіданні при розгляді питання про зупинення провадження по справі, а тому йому було відомо про наслідки розгляду цього питання.

Інші особи, які приймали участь у розгляі справи також посилались на те, що ОСОБА_1 приймав участь у справі

За таких підстав доводи ОСОБА_1 про те, що він не приймав участь у розгляді справи та йому невідомо про ухвалу суду від 6 грудня 2005 року про зупинення провадження по справі є такими, що не відповідають дійсності..

Інших причин для поновлення строку ОСОБА_1 не навів

Таким чином, апеляційний суд не знаходить підстав для поновлення пропушенного строку на оскарження ухвали суду, а тому відмовляє у задоволенні клопотання.

У відповідності з вимогами ч. З ст. 294 ЦПК України у випадку, якщо апеляційний суд не знайде підстав для поновлення строків встановленних цією статтею заява про апеляйційне оскарження та апеляційна скарга залишаються без розгляду.

Виходячи з наведенного, апеляційний суд вважає необхідним залишити без розгляду апеляційну скаргу  ОСОБА_1.

Керуючись ст ст. 73, ч. 2, ч. З ст. 294 ЦПК України, апеляційний суд УХВАЛИВ: Відмовити ОСОБА_1   у задоволенні клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Київського районного суду м. Донецька від 6 грудня 2005 року щодо зупинення провадження по справі постановленої по цивільній справі за позовом ОСОБА_2  до виконкому Київської районної у м. Донецьку раді про визнання права власності на жилий будинок.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1  на зазначену ухвалу суду залишити без розгляду.

Ухвала суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України на протязі двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація