Судове рішення #1083341
Справа № 2-199/2007 року

Справа № 2-199/2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про задоволення позову про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадщину за заповітом

в зв'язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні

01 березня 2007 року                                                    смт. Томаківка Дніпропетровської області

Томаківський районний суд Дніпропетровської області в складі: головуючого судці - Тетеревятникова А.П., при секретарі -Мартинової Н.В., на попередньому відкритому судовому засіданні розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1доОСОБА_2- про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадщину за заповітом, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить встановити факт своєчасного прийняття спадщини після смерті її батька та визнати за нею право власності у порядку спадкування за заповітом на спадкове майно. Свої позовні вимоги позивач обгрунтувала тим, щоІНФОРМАЦІЯ_1року в смт. Томаківка Дніпропетровської області помер її батько ОСОБА_3, після смерті якого відкрилася спадщина на належне йому майно, до складу такого майна увійшов житловий будинок з надвірними спорудами розташований вАДРЕСА_1. На вказане майно після смерті ОСОБА_3 залишив на користь позивача заповіт, посвідчений 03 серпня 2004 року приватним нотаріусом Томаківського районного нотаріального округу Дніпропетровської області і зареєстровано в реєстрі за № 1042. В силу своєї юридичної необізнаності, позивач у встановлений законом шестимісячний строк, не звернулася до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, а тому виконуючий обов'язки державного нотаріуса Томаківської державної нотаріальної контори відмовила у видачі свідоцтва про прийняття спадщини за заповітом. Позивач вважає, що зазначена обставина нотаріальної відмови не є перешкодою в отриманні спадщини, оскільки відповідно до п. 211 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України від 03 березня 2004 року до подачі заяви про прийняття спадщини прирівнюється і факт своєчасного прийняття спадщини, який може бути встановлено в судовому порядку. Так, на день смерті спадкодавця, позивачка проживала в спадковому будинку, що є доказом фактичного прийняття нею спадкового майна, а крім того вказані обставини підтверджуються наявністю в неї прописки у спадковому будинку та витягом із домової книги про проживання в будинку від дня її народження.

Крім того, спадкових прав позивачки на спадковий будинок ніхто не оспорює.

25 січня 2000 року батько позивачки придбав будинок по АДРЕСА_1 у колишнього КСП "Перше травня". Договір купівлі-продажу нерухомості було зареєстровано на Українській товарній біржі, що відповідало діючому на той час Закону України "Про товарну біржу" від 10 грудня 1991 року. Належність заповідачу на праві приватної власності вказаного будинку підтверджується витягом із реєстру прав власності на нерухоме майно та державною реєстрацією вказаного вище будинку за спадкодавцем в Марганецькому БТІ за реєстровим № 12-53 від 01 лютого 2000 року, а тому в зв'язку з цим останній мав право заповідати таке нерухоме майно.

Дійсна вартість спадкового майна складає 60487 гривень, що підтверджується відповідною довідкою Томаківського БТІ. Позивачка на попередньому судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсягу. Відповідачка позов визнає повністю і просить розглянути справу на попередньому судовому засіданні. Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити на попередньому судовому засіданні. Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України за умови визнання відповідачем позову, суд ухвалює судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Вивчивши матеріали справи та враховуючи доводи сторін, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги з тих підстав, що позивачка, являючись спадкоємцем за заповітом, у встановлений законом шестимісячний строк фактично прийняла спадщину. Такі обставини підтверджуються наявністю у позивачки прописки у спадковому будинку та витягом із домової книги про постійне проживання в даному будинку.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 5, 15, 60, 174, 212, 213 ЦПК України, ст. ст. 256-259, 1216, 1217, 1233 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Встановити факт своєчасного прийняття ОСОБА_1спадщини після смерті її батька ОСОБА_3. Визнати за ОСОБА_1право власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок з надвірними спорудами, який розташований в АДРЕСА_1. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація