А П Е Л Я Ц І Й Н И Й С У Д З А К А Р П А Т С Ь К О Ї О Б Л АС Т І
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без розгляду
08 вересня 2010 року м.Ужгород
Суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області Готра Т.Ю., перевіривши форму і зміст апеляційної скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатської області на постанову Ужгородського міськрайонного суду від 28 липня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Головоного управління Пенсійного фонду України в Закарпатської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії,-
в с т а н о в и л а :
Постановою Ужгородського міськрайонного суду від 28 липня 2010 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з вказаною постановою суду ГУПФ України в Закарпатської області подало на неї апеляційну скаргу.
Відповідно до ч.3, ч.5 ст.186 КАС України, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Як вбачається з матеріалів справи, представник відповідача ОСОБА_2 була присутня 28.07.2010 року в судовому засіданні при проголошенні постанови суду (а.с. 30-31), повний текст якої складений 30.07.2010 року. Оскільки, заяву про апеляційне оскарження вказаної постанови ГУПФ України в Закарпатської області не подавало, а апеляційну скаргу подало – 17.08.2010 року (про що свідчить штамп вхідної кореспонденції суду першої інстанції (а.с. 37), а тому скарга подана з пропуском встановленого законом строку оскарження.
За змістом ч. 6 ст. 186 КАС України, з аява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Аналогічні положення містить ч.3 ст. 294 ЦПК України, яка в даному випадку підлягає застосуванню.
ГУПФ України в Закарпатської області не зверталося до суду з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції і не зазначило таке прохання в самій апеляційній скарзі, а тому подана апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду.
___________________________________________________________________________________________
Справа № 22ц-3904/10 Номер рядка статистичного звіту : 57
Головуючий у суді І інстанції : Сочка В.І.
Суддя-доповідач : Готра Т.Ю.
Керуючись ст. 294 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатської області на постанову Ужгородського міськрайонного суду від 28 липня 2010 року – залишити без розгляду, а справу за позовом ОСОБА_1 до Головоного управління Пенсійного фонду України в Закарпатської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії – повернути до Ужгородського міськрайонного суду.
Роз’яснити заявнику, що він не позбавлений можливості звернутися із заявою про поновлення строку оскарження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржене до Верховного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя: Готра Т.Ю.