Судове рішення #10845409

   

                                                      Справа № 2-1313

                                                                                                                                     2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    10 вересня 2010 року             Суд Гайворонського району Кіровоградської області в складі головуючого судді - КОВАЛЬЧУК С.Я.

    при секретарі - Шевченко Л.О.

    представника - Куций Р.А.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Гайворонської районної ради Кіровоградської області про продовження строку для прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_2 звернувся у суд з позовом до Гайворонської районної ради Кіровоградської області про продовження строку для прийняття спадщини.

    Заява мотивована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 85 років померла його бабка ОСОБА_3, після смерті якої відкрилася спадщина, яка складається з двохкімнатної квартири АДРЕСА_1. Після смерті бабки, спадкоємцем по закону був його батько, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року так і не прийнявши спадщини померлої. Заявник бажає прийняти спадщину але по роду своєї оперативної роботи не міг відлучитись з м.Вінниця в м.Гайворон для написання та подання заяви про прийняття спадщини після смерті бабки. Заявник являється єдиним спадкоємцем по закону даного майна, але оформити спадщину не може в зв`язку з тим, що пропустив строк для прийняття спадщини, який просить продовжити.

    Ухвалою Гайворонського районного суду від 11.08.2010 року Гайворонська міська Рада Кіровоградської області залучена до справи в якості співвідповідача.

    В судовому засіданні заявник заяву підтримав, просить суд продовжити строк для прийняття спадщини.

    Представник Гайворонської міської ради Кіровоградської області в судове засіданні не з`явився, про час і місце слухання справи повідомлений своєчасно, надав суду заяву в якій просить справу заслухати у відсутності представника, позовні вимоги визнають.

    Гайворонська районна рада Кіровоградської області направила до суду  заперечення на позов в яких просить суду відмовити в задоволенні позовних вимог до районної ради.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню. Оскільки в судовому засіданні знайшов свого ствердження факт, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла бабка позивача ОСОБА_3, після смерті якої відкрилася спадщина, яка складається з двохкімнатної квартири АДРЕСА_1. Зазначена квартира належала померлій ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу квартири від 17.10.1991 року.

З спадкової справи № 244 від 08.09.1998 року видно, що батько позивача ОСОБА_4 після смерті матері ОСОБА_3 прийняв спадщину шляхом подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини але свідоцтво про право власності в порядку спадкування не встиг оформити, так як ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер.

 Заявник являється спадкоємцем майна по закону 1 черги після смерті батька ОСОБА_4. Оформити спадщину не може в зв`язку з тим, що пропустив строк для прийняття спадщини.

Відповідно до ст.550 ЦК України ( в редакції від 1963 року), строк для прийняття спадщини, встановлений статтею 549 цього Кодексу, може бути продовжений судом, якщо він визнає причини пропуску строку поважними.

Оцінюючи докази по справі суд приходить до висновку,  що заявник пропустив 6-ти місячний строк для прийняття спадщини з поважних причин і цей строк підлягає поновленню.

    В задоволенні позову ОСОБА_2 до Гайворонської районної ради Кіровоградської області про продовження строку для прийняття спадщини повинно бути відмовлено, оскільки районна рада не є належним відповідачем по даній справі.

    Керуючись ст.ст.549, 550 ЦК України ( в редакції від 1963 року), ст.10,12,209,213-215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

    Визнати пропущений ОСОБА_2  6-ти місячний строк для прийняття спадщини після смерті бабки – ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року та батька – ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року з поважних причин та продовжити йому строк прийняття спадщини до шести місяців після набрання чинності рішення суду.

    В задоволенні позову ОСОБА_2 до Гайворонської районної ради Кіровоградської області про продовження строку для прийняття спадщини відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції на протязі 10 днів.

    Суддя                                                             С.Я.Ковальчук.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація