КОПІЯ
Кримінальна справа № 1-149-10
П О С Т А Н О В А
іменем України
26 липня 2010 року Обухівський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Кравченка М.В.
при секретарі Радченко С.П.,
за участю прокурора Онищенка О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Обухів в приміщенні Обухівського районного суду кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Білоусівка Сокирянського району Чернівецької області, українця, громадянина України, освіта середня, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 286 ч.1 КК України,
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшла зазначена кримінальна справа.
Згідно обвинувального висновку ОСОБА_1 обвинувачується в порушенні правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили середньої тяжкості тілесне ушкодження потерпілому, тобто обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України за наступних обставин.
ОСОБА_1 06 липня 2005 року близько 19.00 години, в світлий час доби, при сприятливих погодних умовах, керуючи службовим, технічно справним автомобілем «КРАЗ 6124Р4», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належить ТОВ «СК МОСТ», рухався із с. Н.Безрадичі, Обухівського району, Київської області до м. Києва.
Доїхавши до автодороги Н-01 Київ-Знам’янка, на 35 км+12м вказаної автодороги, що поблизу с. Нові Безрадичі Обухівського району Київської області, виїхав на смугу розгону, де рухаючись із швидкістю близькою 10 км/год., без зупинки, поступово почав перестроюватися у праву смугу руху та в ліву, в бік місця для розвороту в напрямку до м. Києва, та в порушення вимог п.п. 1.5, 2.3.б), 10.1, 10.3,10.4,10.6 Правил дорожнього руху України, був неуважним до дорожньої обстановки, не урахував дорожні обставини і стан транспортного засобу, щоб постійно контролювати його рух, не переконався, в безпеці свого маневру, не зайняв відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, при виїзді на ліву смугу руху, перегородив її та не надав перевагу в русі автомобілю ВАЗ-21063 реєстраційний номерний знак НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_2, який рухався у лівій смузі руху з м. Києва в бік м. Знам’янка, створивши небезпеку для життя та здоров’я останнього.
У наслідок чого сталася дорожньо-транспортна пригода, в результаті якої ОСОБА_2, отримав тілесні ушкодження у вигляді закритого відламкового перелому середньої третини правої стегнової кістки, що відповідно до висновку судово-медичної експертизи №160 від 23.08.2005 року відноситься до тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості за критерієм тривалості розладу здоров’я понад 21 день за звичайного перебігу.
Таким чином, водій ОСОБА_1 грубо порушив вимоги Правил Дорожнього руху України затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306, а саме порушив:
-1.3., де вказано, що учасники дорожнього руху зобов’язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими;
- п. 1.5., де зазначено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків;
- п. 2.3. «б», де вказано, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
- п. 10.1, де зазначено, що перед початком, перестроюванням та будь-якою зміню напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху;
- п. 10.3., де вказано, що у разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися. За одночасного перестроювання транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який знаходиться ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що знаходиться праворуч;
-п. 10.4., де зазначено, що перед поворотом праворуч, ліворуч або розворотом водій має завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли здійснюється поворот у разі в'їзду на перехрестя, де організовано круговий рух, напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або рух можливий лише в одному напрямку, встановленому конфігурацією проїзної частини, дорожніми знаками чи розміткою. Водій, що виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям з відповідного крайнього положення на проїзній частині даного напрямку, повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, а при виконанні цих маневрів не з крайнього лівого положення на проїзній частині — і попутним транспортним засобам. За наявності трамвайної колії посередині проїзної частини водій нерейкового транспортного засобу, що виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям, повинен дати дорогу трамваю.
-п. 10.6, де вказано, що я кщо транспортний засіб через свої габарити або інші причини не може виконати поворот чи розворот з відповідного крайнього положення, дозволяється відступити від вимог пункту 10.4 цих Правил, якщо це не суперечить вимогам заборонних чи наказових дорожніх знаків, дорожньої розмітки та не створить небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. У разі потреби, для забезпечення безпеки дорожнього руху, слід звернутися за допомогою до інших осіб.
Порушення водієм ОСОБА_1 п.п.1.3,1.5;2.3.б);10.1;10.3;10.4;10.6 правил дорожнього руху України лежить в прямому причинному зв’язку з вищевказаною дорожньо-транспортною пригодою та наступившими наслідками - отриманням ОСОБА_2, середньої тяжкості тілесних ушкоджень .
В судовому засіданні підсудний вину не заперечив, подав заяву про закриття кримінальної справи та звільнення його від кримінальної відповідальності в зв’язку із закінченням строку давності.
Прокурор, потерпілий не заперечили проти заяви та закриття справи.
Згідно п.2 ч.1 ст.49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки – у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.
Оскільки вчинений підсудним злочин, передбачений ч. 1 ст. 286 КК України, відноситься до злочинів невеликої тяжкості, з моменту його вчинення минуло більше трьох років, він підлягає звільненню від кримінальної відповідальності за цей злочин, тому кримінальну справу слід закрити відповідно до ч.2 ст.11-1 КПК України.
В судовому засіданні встановлені достатні та належні підстави для закриття справи, оскільки строки притягнення підсудного до кримінальної відповідальності за вчинення інкримінованого злочину на цей час минули.
Суд, вислухавши підсудного, думку прокурора, дослідивши письмові докази, вважає, що клопотання підлягає задоволенню, підсудний - звільненню від кримінальної відповідальності, а кримінальна справа - закриттю, оскільки строки притягнення до кримінальної відповідальності в даному випадку сплинули.
Керуючись ст.49 КК України, ст. 11-1 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений ст. 286 ч.1 КК України в зв’язку із закінченням строків давності.
Закрити кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 по ст. 286 ч.1 КК України.
Постанова може бути оскаржена та опротестована до апеляційного суду Київської області через Обухівський районний суд на протязі п’ятнадцяти діб з дня її проголошення.
Суддя: підпис
Постанова не вступила в законну силу. З оригіналом згідно. Суддя: