КОПІЯ
Цивільна справа № 2-1593-10
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
(заочне)
02 серпня 2010 року Обухівський районний суд Київської області в складі :
головуючого судді Кравченка М.В.
при секретарі Радченко С.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду з позовною заявою до відповідача про розірвання шлюбу, в якій зазначає, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі, від якого є неповнолітня дитина, спільно з відповідачем вони проживають, однак подружніх стосунків не підтримують, спільного господарства сторони не ведуть. Вважає, що подальше спільне сімейне життя неможливе.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просить їх задовольнити, постановивши заочне рішення, вважає що надій на примирення немає.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоч про час і місце слухання справи належним чином повідомлений, заяв, клопотань або заперечень суду не надав.
Відповідно до ч.1 ст.224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Суд, вислухавши позивачку, перевіривши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Шлюб між сторонами зареєстровано 06 листопада 1998 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи свідоцтвом про одруження. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дочку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується наявним в матеріалах справи свідоцтвом про народження.
Згідно ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки й чоловіка.
Як встановлено в судовому засіданні, сторони по справі фактично припинили шлюбні відносини, спільне господарство не ведуть, спільно проживають, однак протягом тривалого часу подружніх стосунків на підтримують, на примирення позивачка не погоджується, тому суд приходить до висновку, що зберегти сім’ю не можливо і вважає за необхідне шлюб розірвати.
Враховуючи відсутність відповідних заяв призвіще сторін слід залишити без змін.
Згідно ст. 88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення суд присуджує з другої сторони понесенні нею судові витрати.
Керуючись ст.ст. 15, 88, 130, 174, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 110, 112 СК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 06 листопада 1998 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Обухівського районного управління юстиції Київської області, актовий запис № 197, розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 8,50 гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ в розмірі 30 грн. на користь ОСОБА_1., а всього 38,50 гривень.
Після розірвання шлюбу залишити позивачці шлюбне призвіще ОСОБА_1.
Рішення після набрання ним законної сили надіслати органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Обухівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення – з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто Обухівським районним судом у випадку подання відповідачем відповідної заяви протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя. /підпис/ Згідно з оригіналом. Суддя: