Судове рішення #10851409

Справа № 22ц-4570/2010                             Головуючий у першій інстанції –  Харечко Л.К.

Категорія – цивільна                                         Доповідач – Горобець Т.В.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


09 вересня 2010 року                                                   м. Чернігів

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:

головуючого-судді   Хромець Н.С.,

суддів               Горобець Т.В., Острянського В.І.



розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові апеляційну скаргу ОСОБА_5 на ухвалу Деснянського районного суду м. Чернігова від 05 серпня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Чернігова про визнання дій незаконними, зобов?язання провести перерахунок пенсії та здійснення відповідних виплат,

В С Т А Н О В И В :   

Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 05 серпня 2010 року позов ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Чернігова про визнання дій незаконними, зобов?язання провести перерахунок пенсії та здійснення відповідних виплат залишено без розгляду.

В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати зазначену ухвалу і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції для продовження розгляду, посилаючись на порушення судом норм законодавства. Апелянт вказує, що в даному позові ним заявлені вимоги за період за 2009 та 2010 роки, які жодним із судів ще не розглядались. Також апелянт вважає безпідставним посилання суду на ухвалу від 19.03.2010 року, оскільки зазначене судове рішення не набрало законної сили.

     Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, суд вважає, що вона задоволенню не підлягає , виходячи з наступного.   

  Звертаючись до суду в лютому 2010 року з даним позовом ОСОБА_5 просив визнати незаконними дії посадових осіб Управління ПФУ в Деснянському районі м. Чернігова щодо не нарахування та виплати йому   надбавки до пенсії як дитині війни, відповідно до ч.1 ст.28 Закону України „ Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” та додаткової пенсії, передбаченої Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року, а також з 01 січня 2010 року та просив зобов”язати здійснити перерахунок пенсії відповідно до зазначених  норм Закону.

    Судом першої інстанції встановлено, що  постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2008 року, яка ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 08 грудня 2009 року залишена без змін, вже було розглянуто аналогічний спір за позовом ОСОБА_5 та УПФ в  Деснянському районі м. Чернігова та вирішено питання за аналогічним вимогами. Зокрема, було дії відповідача визнані неправомірними та  зобов”язано  провести  перерахунок  пенсії позивача . Суть вимог ОСОБА_5 і зводилась саме до того, що відповідач неправомірно не застосовує при нарахуванні йому пенсії положення ч.1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” „ при визначенні розміру надбавки до пенсії , як дитині війни та  додаткової пенсії, як особі , що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вимога заявлялась  за період з 01.09.2007 по 31.12.2007 року , а також  з 22 травня 2008 року , тобто,  без зазначення кінцевої дати такого порядку розрахунку пенсії та перерахунку. Саме такі вимоги розглянув суд , ухвалюючи постанову 23.10.2008 року , якою вимоги в цій частині були задоволені . Враховуючи, що у сторін при виконанні судового рішення виник сумнів щодо періоду, на який відповідача зобов”язано після 22.05.2008 року здійснити перерахунок, за заявою ОСОБА_5 ухвалою адміністративного суду від 19.03.2010 року зазначену вище постанову суду  було роз”яснено в частині, що стосується періоду, за який має здійснюватись перерахунок пенсії . В ухвалі  зазначено, що  період здійснення перерахунку додаткової пенсії та надбавки до пенсії як дитині війни – з 22.05.2008 року до внесення відповідних змін до чинного законодавства , які встановлюють інший розмір вказаної надбавки.  Отже, починаючи з 2008 року і на невизначений строк, тобто   і на 2009, і на 2010 рік ,і надалі - до внесення змін у законодавство .

           Враховуючи, що ухвала про роз”яснення постанови на час  розгляду даної  справи не набрала законної сили , наявні підстави для висновку, що фактично,на даний час у провадженні   адміністративного суду є справа між тими ж сторонами про той же предмет і з тих самих підстав.

          Також  слід зазначити, що у разі ухвалення самостійного рішення за даним позовом, а також  залишенням без змін роз”яснень , даних в ухвалі від 19.03.2010 року, два виконавчі документи матимуть однакову вимогу - про перерахунок пенсії за один і той же період.

    Отже, в даному випадку суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що  відповідно до ч.1 п.3 ст.155 КАС України заява ОСОБА_5 підлягала залишенню без розгляду.  При цьому, в силу ч.3  ст.155 КАС України, яка застосовувалась до набрання чинності змін в ст. 15 ЦПК України щодо виду судочинства по розгляду справ даної категорії ( 10.03.2010 року),  та відповідно до ч.2 ст.205 ЦПК України, за яким   здійснюється судовий розгляд справи апеляційним судом ( після  змін у процесуальному законодавстві),  позивач не позбавлений можливості після набрання законної сили ухвали про роз»яснення постанови від 19.03.2010 року , у разі необхідності, звернутись з даним позовом повторно.

    Зважаючи на наведене, та виходячи з положень п. 1ч. 1 ст. 312 ЦПК України, апеляційний суд вважає, що підстави для   задоволення  апеляційної скарги відсутні.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 304-1,307, 312, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд   

      У Х В А Л И В :   

  Апеляційну скаргу ОСОБА_5 відхилити.

      Ухвалу Деснянського районного суду м. Чернігова від 05 серпня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

Головуючий:                                         Судді:   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація