Судове рішення #10861743

   

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

                                                                                             Справа № 2а-4241/10/1770


           02 вересня 2010 року                                                               м. Рівне


Cуддя Рівненського окружного адміністративного суду Борискін С.А., розглянувши позовну заяву


ОСОБА_1 , ОСОБА_2 < Список > < в особі >  третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >  

доЗдолбунівська  районна державна адміністрація   третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа > , Здолбунівська районна рада, нелегальна "фірма" таксі "Фара", приватний підприємець таксист фірми "Фара" ОСОБА_3, Здолбунівський РВ УМВС України в Рівненській області, Здолбунівська міська рада

про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів,


ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява  ОСОБА_1 , ОСОБА_2< Список > < в особі >  третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >  до  Здолбунівська  районна державна адміністрація , Здолбунівська районна рада, нелегальна "фірма" таксі "Фара", приватний підприємець таксист фірми "Фара" ОСОБА_3, Здолбунівський РВ УМВС України в Рівненській області, Здолбунівська міська рада  третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >  про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів позивачі висувають вимоги щодо визнання злочинними дій відповідачів, про стягнення на свою користь моральної шкоди, про ліквідацію автомобільних зупинок та зупинок таксі, про поновлення розділової зеленої смуги.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України дана заява підлягає поверненню позивачам з наступних підстав.

Так, згідно ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади. Це означає, що завданням адміністративного судочинства є розгляд і вирішення спору про поновлення порушених суб’єктивних прав громадян і організацій, вирішення адміністративно-правових спорів у сфері державної влади та управління.

Згідно ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень дій чи бездіяльності Конституцією чи Законами України встановлений інший порядок судового провадження

Зі змісту поданої до суду позовної заяви, вбачається, що позивачами заявлено вимогу щодо визнання дій відповідачів злочинними. Проте, дана вимога має вирішуватись в порядку кримінального судочинства, в зв’язку з чим у відповідності з п.2 ч. 3 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів на цей спір не поширюється.

Позивачам необхідно звернутись з відповідною заявою про вчинення злочину в порядку ст. 97 КПК України до правоохоронних органів.

Крім того, відповідно до ст.ст. 6 та 9 Закону України «Про дорожніх рух»до компетенції міської та районної Ради народних у  сфері  дорожнього  руху належить: організація дорожнього  руху  на  території  міста  і  району згідно з відповідними генеральними  планами, проектами  детального планування та забудови населених пунктів,  автоматизованих  систем керування дорожнім рухом, комплексних  транспортних  схем  і  схем організації дорожнього руху та з екологічно безпечними умовами; організація будівництва, реконструкції, ремонту та  утримання автомобільних доріг, вулиць; формування  міських  і  районних  фондів,  у    тому    числі позабюджетних,  для  фінансування  програм  і  окремих    заходів, спрямованих на розвиток дорожнього руху та його безпеки, та ін..

Таким чином, вирішення вимог відповідачів щодо ліквідації автомобільних зупинок та зупинок таксі, поновлення розділової зеленої смуги відносяться до  компетенції міської та районної рад народних депутатів.

Ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Таким чином, відповідно до п. 1 частини 1 статті 18 КАС України даний адміністративний позов  підсудний Здолбунівському районному суду як адміністративному суду.

За таких обставин позовна заява  ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підлягає поверненню позивачу з підстав, визначених п.6 частини 3 статті 108 КАС України.

Роз’яснити позивачу, що в силу частини 6 статті 108 КАС України, залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом з дотриманням вимог статті 18 КАС України, тобто до Здолбунівського районного суду.

Керуючись пунктом 6 частини 3 статті 108 КАС України, суддя, –

УХВАЛИВ:

Позовну заяву  ОСОБА_1 , ОСОБА_2< Список > < в особі >  третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >  до  Здолбунівська  районна державна адміністрація , Здолбунівська районна рада, нелегальна "фірма" таксі "Фара", приватний підприємець таксист фірми "Фара" ОСОБА_3, Здолбунівський РВ УМВС України в Рівненській області, Здолбунівська міська рада третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >  про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів повернути позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.


          Суддя                                                                         Борискін С.А.  


    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація