КОПІЯ
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
03 вересня 2010 року Справа № 2а-4246/10/1770
м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Борискін С.А., розглянувши матеріали адміністративного позову
ОСОБА_1 < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >
доУправління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >
про визнання дій протиправними та визнання нечинним подання,
ВСТАНОВИВ:
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа > до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа > про визнання нечинним подання Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області від 20 жовтня 1992 року про звільнення позивача з органів внутрішніх справ згідно з пунктом "в" статті 64 Положеня про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №114 від 29 липня 1992 року та визнання дій відповідача щодо прийняття рішення у зазначеному поданні про зільнення позивача протиправними.
Дану позовну заяву слід залишити без розгляду з підстав, передбачених ст.100 КАС України, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до ст. ст. 23, 31, 32 Закону України "Про інформацію" від 02.10.1992 року, № 2657-XII кожна особа має право на ознайомлення з інформацією, зібраною про неї; громадяни мають право: знати у період збирання інформації, які відомості про них і з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, доступу до інформації про них, заперечувати її правильність, повноту, доречність тощо. Громадянин має право звернутися до державних органів і вимагати надання будь-якого офіційного документу, незалежно від того, стосується цей документ його особисто чи ні.
З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що позивач про порушення своїх прав, свобод чи інтересів дізнався 1992 року, однак, звернувся до суду лише 02.09.2010 року. Посилання позивача на те, що він дізнався, що подання від 20 жовтня 1992 року не відповідає припису пункту "в" статті 64 Положеня про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ не дає суду підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду, оскільки позивач мав достатньо часу (майже 18 років) для звернення до суб’єкта владних повноважень з метою ознайомлення та оскарження даного подання.
Відтак, суд приходить до висновку, що позивачем пропущено строк звернення до суду і не знаходить підстав для задоволення клопотання позивача про поновлення цього строку.
Згідно ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Керуючись ч.2, 3 ст.99, ст.100, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа > до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа > про визнання дій протиправними та визнання нечинним подання - залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя підпис Борискін С.А.
З оригіналом згідно
Суддя Борискін С.А.