Судове рішення #1086182
2-1079

2-1079

РІШЕННЯ

Іменем України

14 березня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді                                          -         Заріцького СМ.,

при секретарі                                                  -          Смілянець І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді позовну заяву ОСОБА_1 до Вишгородської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

 Позивачка звернулася в суд з вказаною позовною заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її вітчим - ОСОБА_2 1913 року народження, після смерті якого в м. Вишгороді Київської області залишилося спадкове майно - 1/2 частина квартири №АДРЕСА_1.

ОСОБА_2. з 1948 року проживав з матір'ю позивачки, яка померла в 1991 році. З 1988 року позивачка постійно проживала з батьками однією сім'єю, і дог смерті вітчима утримувала його, доглядала за ним та похоронила його за свій рахунок.

Посилаючись на викладене, на підставі ст. ст. 1216,1220,1222,1223,1264,1264 ЦК України позивачка просить визнати за нею право власності в порядку спадкування на 1/2 частину квартири №АДРЕСА_1 і м. Вишгороді.

У судовому засіданні позивачка підтримала позов.

Представник міської ради в судове засідання не з'явився. Своєю заявою представник Вишгородської міської ради повідомив, що не заперечує проти позову і просила розглянути справу без її участі.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази та інші матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Встановлено, що позивачка ОСОБА_1. та ОСОБА_2., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 з 1988 року проживали разом однією сім'єю.

Зазначені обставини стверджуються поясненнями позивачки та актом обстеження матеріально-побутових умов проживання громадянки ОСОБА_1., з яких вбачається, що ОСОБА_1. та ОСОБА_2. проживали разом більш ніж 15 років однією сім'єю.

Статтею 1216 ЦК України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1264 ЦК у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

Згідно із ч. 3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1273 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Оскільки судом встановлено, що ОСОБА_1 проживала із спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років і на час смерті спадкодавця проживала разом із ним, вбачається наявність підстав для визнання її спадкоємцем майна померлого ОСОБА_2.

Таким чином, зважаючи на викладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог шляхом визнання права власності позивачки на спадкове майно.

Керуючись ст.ст. 1216,1220,1222,1223,1264,1268 ЦК України, керуючись ст.ст.213,214,215 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов -задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 на спадкове майно - 1/2 частину №АДРЕСА_1 в м. Вишгороді.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація