Судове рішення #10868918

Справа №22ц-10816/2010р.     Головуючий суддя у суді 1 інстанції – Антонюк О.А.

Категорія 27                     Доповідач – суддя Можелянська З.М.

                У  Х  В  А  Л  А

            І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

    14 вересня 2010 року. Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Дніпропетровської області у складі :

    головуючої судді      Можелянської З.М., суддів Прозорової М.Л.,  Чубукова О.П.,

    при секретареві        Качур Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Дніпропетровськ цивільну справу за апеляційною скаргою   ОСОБА_2  на  ухвалу судді Жовтневого районного суду м.Дніпропетровськ від 29 квітня 2010 року про відкриття провадження у справі за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до  Товариства з обмеженою відповідальністю «Українське фінансове агентство «Верус», ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договором кредиту, -

                в с т а н о в и л а :

Ухвалою судді Жовтневого райсуду м.Дніпропетровськ від 29.04.2010р.  відкрито провадження у справі за позовом ПАТ КБ «Приватбанк», ТОВ «Українське фінансове агентство «Верус», ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договором кредиту (а.с.1).  

В апеляційній скарзі   ОСОБА_2 просив скасувати вказану ухвалу, посилаючись на порушення правил підсудності справи, визначеної за місцем знаходження ТОВ «Верус».

    Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали судді, колегія суддів вважає, що вона підлягає скасуванню за такими підставами.

    Позовна заява ПАТ КБ «Приватбанк» подана до Жовтневого суду м.Дніпропетровськ з врахуванням місцезнаходження одного із співвідповідачів - ТОВ «Верус». В ухвалі про відкриття провадження у справі суддею зазначено, що ним не встановлено підстав для залишення позовної заяви ПАТ КБ «Приватбанк» без розгляду, повернення її позивачеві чи  для відмови у відкритті провадження.

    Проте з позовної заяви та наданих до неї матеріалів вбачається наступне.  Згідно зазначених у позовній заяві адрес ОСОБА_2 та ОСОБА_3, з якими укладені у 2007-2008 роках відповідно договори кредиту та поруки, проживають на території Амур-Нижньодніпровського району м.Дніпропетровськ. За змістом позовних вимог та розрахунку розміру сум (а.с.6,14) уся заборгованість за кредитними договорами з врахуванням процентів, пені та штрафу у повному обсязі   заявлена до  стягнення лише з ОСОБА_2 та  ОСОБА_3 До ТОВ «Верус» вказана вимога не пред’явлена. Відповідно до вимог ч.1 ст.109 ЦПК України позови до фізичної особи пред’являються в суд за місцем її проживання.

 До зазначеного у якості співвідповідача ТОВ «Верус»  позивачем заявлено вимоги про стягнення визначеної у їх спільній угоді від 12.01.2009р. суми, яка до розрахунку спірної суми  заборгованості  (а.с.14) не входить. Розгляд справи за  вимогами  однієї юридичної особи до іншої проводиться згідно  ст.ст.1,12  ГК України за правилами іншого судочинства.

    При вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі суддя  не врахував зазначені обставини та  вимоги ст.16 ЦПК України, за якими не допускається  об’єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства та не з’ясував, чи може у зв’язку з цим бути відкритим провадження  частині  позовних вимог, заявлених до ТОВ «Верус» у суді цивільного юрисдикції, а також не визначив, чи підсудна у зв’язку з цим справа вказаному суду.

    Оскільки  при вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі суддею суду першої інстанції порушено  передбачений законом порядок вирішення вказаного питання, його ухвала на підставі п.3 ст.312 ЦПК України підлягає скасуванню з передачею даного питання на новий  розгляд суду тієї ж інстанції.  

Керуючись    ст.ст.303,304, п.3 ст.312, ст.319    ЦПК України, колегія суддів,-

                у  х  в  а  л  и  л  а :

    Апеляційну скаргу  ОСОБА_2  задовольнити.

 Ухвалу судді Жовтневого районного суду м.Дніпропетровськ від 29 квітня 2010 року скасувати і передати питання щодо відкриття провадження у справі на новий розгляд суду першої інстанції.

    Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

    Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація