Справа №2-242/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2007 року Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді - Чернобая О.І.
при секретарі - Ніколаєнко В.В.
з участю сторін, розглянув у попередньому судовому засіданні в м. Шостка Сумської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконкому Шосткинської міськради, третя особа ОСОБА_2 про визнання права власності на гараж, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, де зазначив, що рішенням виконкому Шосткинської міськради від 10.12.1975 р. йому була надана земельна ділянка під будівництво гаражу в м. Шостка на загальному масиві дільниці АДРЕСА_1 розміром 4,0 х 6,0 м.
На підставі цього рішення, був наданий дозвіл головного архітектора м. Шостка та інженерно-технічного бюро Виконкому на будівництво вказаного гаражу.
Після цього він розпочав будівництво гаражу, так як на той час сусідні гаражі були вже збудовані, розмір збудованого ним гаражу виявився більшим ніж передбачено в плані - 4,75 х 10,30 м. замість 4,0 х 6,0 м.
Нещодавно він вирішив узаконити гараж і звернувся до Шосткинського міськрайонного бюро технічної інвентаризації для отримання Витягу з реєстру про реєстрацію права власності на нерухоме майно. У видачі вказаного Витягу йому було відмовлено посилаючись на те, що розмір збудованого ним гаражу більше ніж передбачено в плані, у зв'язку з чим йому було запропоновано звернутися до суду.
У попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить визнати за ним право власності на капітальний гараж НОМЕР_1 з погрібом та оглядовою ямою розміром 4,75 м. х 10,30 м., розташований по АДРЕСА_1.
Представник відповідача Виконавчого комітету Шосткинської міської ради спеціаліст І категорії юридичного відділу Ларіна О.К. позов визнала, при цьому пояснила, що дійсно рішенням виконкому Шосткінської міськради позивачу була надана вказана ним земельна ділянка для будівництва гаражу, на якій він збудував гараж. Але збудований гараж виявився більшими розмірами ніж зазначено у рішенні Виконкому. Крім того, збудований позивачем гараж не порушує прав та інтересів інших осіб.
Третя особа ОСОБА_2 по суті позову показала, що рішенням виконкому її чоловіку була виділена земельна ділянка у вказаному місці на якій він збудував гараж і який виявився більшими розмірами ніж зазначено у рішенні виконкому. Проти позову заперечень не має.
Виходячи із наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У попередньому судовому засіданні було встановлено, що згідно з рішенням № 492-ж виконкому Шосткинської міської ради від 10.12.1975 р., ОСОБА_1 був виданий дозвіл на будівництво гаражу-стоянки для автомобілю особистого користування, розміром 4,0 х 6,0 м, в районі АДРЕСА_1 (а.с.2).
В подальшому ОСОБА_1 самочинно побудував на вказаному місці гараж розміром 4,75 х 10,30 м., замість 4,0 х 6,0 м, що підтверджується копією інвентаризаційної справи на гараж НОМЕР_1 по АДРЕСА_1 (а.с.3-7).
2
Відповідно до ч.5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Відповідно до ст.392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, у разі відсутності документа, який засвідчує його право власності.
Згідно п. 10 додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5, правовстановлювальним документом, на підставі якого провадиться реєстрація права власності на об'єкти нерухомого майна може бути рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна.
Враховуючи те, що в судовому засіданні було встановлено, що позивачу дійсно надавалася земельна ділянка під будівництво гаражу і йому був виданий відповідний дозвіл на будівництво цього гаражу, але гараж був побудований більшими розмірами ніж передбачено в плані і такий гараж не порушує прав та інтересів інших осіб, суд вважає за можливе визнати право власності на вищевказаний гараж розміром 4,75 х 10,30 м за ОСОБА_1
Керуючись ст.ст.10, 60, 130, ч.4 ст.174, 212, 213, 215 ЦПК України, ст.ст.376, 392 ЦК України, п. 10 додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N7/5 суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на капітальний гараж НОМЕР_1 з погребом та оглядовою ямою, розташований по АДРЕСА_1, розміром 4,75 м. х 10,30 м.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Сумської області через Шосткинський міськрайсуд Сумської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга також може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання цієї заяви
Суддя Шосткинського міськрайонного
суду Сумської області О.І. Чернобай
Копія вірна. Суддя: