ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем УКРАЇНИ
Справа номер 2-173/2007р.
04 квітня 2007 року Славутицький міський суд Київської області у складі:
головуючого: Малишенко Т.О.
при секретарі Журавській Л.Ф.
за участі адвоката ОСОБА_1
за участі представника позивача ОСОБА_2.,
позивач і відповідач відсутні.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 до ОСОБА_4 - про стягнення боргу за договором позики,
установив:
Представник позивача звернувся до суду з позовною заявою про стягнення боргу за договором позики. Посилається на те, що в серпні 2005 року до ГРОО звернувся ОСОБА_3 з проханням надати в борг грошові кошти. 02.08.2005 року ОСОБА_3 передав останньому 3 850 доларів США. Свої взаємовідносини сторони оформили розпискою. Згідно розписки відповідач повинен був повернути борг до 01.09.2005 року, але цього не зробив тому представник позивача просить стягнути дану суму. Також оскільки боржник прострочив виконання грошового зобов'язання то просив стягнути три проценти річних і понесені судові витрати.
На попередньому слуханні справи представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав в повному об'ємі. В судовому засіданні представник позивача і адвокат просили стягнути борг з відповідача, свої вимоги обґрунтовували розпискою, яку написано особисто відповідачем, а також просили стягнути три проценти річних і понесені ним судові витрати.
Відповідач на попереднє слухання справи не з'явився, надав письмове заперечення, в якому вказує, що позовні вимоги не визнає, так як грошові кошти не отримував від позивача. В судове засідання відповідач не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений особисто, що вбачається з повідомлення до рекомендованого листа, яким було направлено судову повістку. Причину неявки до суду не повідомив. Зі згоди представника позивача і адвоката суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
В судовому засіданні було встановлено, що ГРОО О.О., 02.08.2005 року дав в борг ОСОБА_4., грошові кошти на загальну суму 3 850 доларів США. Це підтверджено оглянутою в судовому засіданні розпискою.
Відповідно до ст. 547 ЦК України, правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється у письмовій формі.
Підтвердженням того, що між сторонами був укладений договір, є письмова розписка, відповідно якої відповідач узяв в борг у позивача гроші на загальну суму 3 850 доларів США, а також узяв на себе зобов'язання до 01.09.2005 року повернути вказану суму.
2
Тобто, судом зроблено висновок, що між сторонами виникли зобов'язальні правовідносини, в яких одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію, в даному випадку сплатити гроші.
Посилання відповідача у своєму письмовому запереченні на те, що вказані грошові кошти він не отримав, безпідставні, відповідач до суду не надав жодних доказів.
Проаналізувавши надані документи, суд вважає, що в судовому засіданні було доведено, що у відповідача перед позивачем виникли грошові зобов'язання, і тому суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі. З наданої довідки Славутицького відділення АБ "Київська Русь" вбачається, що станом на 04.09.2006 року Національним банком України встановлений курс долара США до гривні складає 505 гривень за 100 доларів. Виходячи з цього, основна сума боргу відповідача перед позивачем в перерахунку на гривню становить 19 442 гривень 50 копійок.
Відповідно до вимог ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. Тому в даному випадку суд вважає, що крім боргу, відповідач зобов'язаний , сплатити на користь позивача три проценти річних, в даному випадку це 583 гривні 27 копійок.
У відповідності до вимог чинного законодавства, стороні, на користь якої постановлено рішення, суд присуджує усі понесені ним судові витрати, тобто в даному випадку з відповідача на користь позивача стягуються понесені ним витрати за інформаційно-технічне забезпечення у сумі 30 гривень і судовий збір у сумі 200 гривень 25 копійок.
На підставі наведеного і керуючись ст. ст. 151, 152, 509, 525, 526, 527, 1046-1050 ЦК України ст. ст. 10,11,212,213,214,215,218 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 борг за договором позики у сумі 19 442 гривні 50 копійок, три проценти річних у сумі 583 гривні 27 копійок, понесені судові витрати у сумі 230 гривень 25 копійок, всього 20 256 (двадцять тисяч двісті п'ятдесят шість) гривень 02 копійки.
Копію рішення направити відповідачу для ознайомлення.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.