Судове рішення #10884543

                                                                    Справа № 2-4293\2010р.    

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

        08 липня  2010 року Ленінський районний суд  м. Донецька  у складі:

головуючого судді  –  Принцевської Н.М.

при секретарі – Чубарець Г.В.

за участю представника позивача – ОСОБА_1

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Донецьку справу за позовом   ОСОБА_2 до Виконкому Ленінської районної в м. Донецьку Ради про визнання права власності, -

В С Т А Н О В И В:

        Позивачка  звернулась до суду з позовом  до Виконкому Ленінської районної в м. Донецьку Ради  про визнання права власності. В обґрунтування позову вказавши, що відповідно договору купівлі-продажу від 24.03.2006року, посвідченого приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу  Плугатирьовою В.В., зареєстрованому в реєстрі за №591 вона має у власності домоволодіння АДРЕСА_1. З метою поліпшення своїх житлових умов згідно рішення Виконавчого комітету Ленінської районної у м.Донецьку Ради від 24.09.2008року №366 вона збудувала на належній їй території житловий будинок Літ. О-З, загальною площею  421,9кв.м.  У теперішній час вона звернулась до КП БТІ м.Донецька з вимогою видати їй свідоцтво про право власності на будинок, але їй було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду. Просила визнати за нею право власності на трьохповерховий будинок Літ. О-З, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 і складається з: підвалу, загальною площею 108,9кв.м., прихожої, санвузлу, двох кімнат, що знаходяться на першому поверсі і складають загальну площу у розмірі 110,7 кв.м., а також двох коридорів трьох кімнат та санвузла, що розташовані на другому поверсі і складають загальну  площу 108,9кв.м., а також коридору, санвузла та трьох кімнат, що розташовані на третьому поверсі і складають загальну площу 93,4кв.м., а всього 421,9 кв.м. по будинку Літ. О-З та всього  по домоволодінню 472,8кв.м.

                        Позивачка у судове засідання не з’явилась, надала суду заяву з проханням справу слухати у її відсутність, згідно наданної заяви,  позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити

                        Представник позивачки у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні обставинам, викладеним у позовній заяві. Просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

                       Представник відповідача у судове засідання не з’явився про час слухання справи повідомлений належним чином, надав  до суду заяву з проханням слухати справу у його відсутність та винести рішення на розсуд суду.

                        Суд, вислухавши пояснення представника позивачки, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені вимоги підлягають  задоволенню за наступними підставами.

                    Так,  судом встановлено, що відповідно договору купівлі-продажу від 24.03.2006року, посвідченого приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу  Плугатирьовою В.В.,  зареєстрованому в реєстрі за №591  позивачка має у власності домоволодіння АДРЕСА_1 (а.с.10-14). З метою поліпшення своїх житлових умов згідно рішення Виконавчого комітету Ленінської районної у м.Донецьку Ради від 24.09.2008року №366 позивачка збудувала на належній їй земельній ділянки житловий будинок Літ. О-З, загальною площею  421,9кв.м.  (а.с.7-8). Відповідно до експертно-технічного висновку №28/04-1 технічний стан самовільних прибудов задовільне та прибудови придатні до подальшої експлуатації. На даний час позивачка мешкає в даному домоволодінні, доглядає за ним, несе всі витрати по комунальним послугам. Факт того, що позивачка є власником самовільного будівництва підтверджується технічним паспортом, в якому вона вписана як власник. Проте, оформити документи  та встановити право власності на весь будинок вона не може, у зв’язку з чим, у неї виникла необхідність звернутися до суду з цим позовом.

Відповідно до ст. 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Відповідно до ст. 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно ст. 331 ч. 2 Цивільного кодексу України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Відповідно до ст. 19 Закон України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" підставою для державної реєстрації прав, що посвідчують виникнення,, перехід, припинення речових прав на нерухоме майно, обмежень цих прав, є рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно, обмежень цих прав, що набрали законної сили.

Згідно ст. 376 ч. 5 Цивільного кодексу України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

          Згідно до ст. 375 ЦК України, власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власності на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.

За таких обставин, позовні вимоги   є обґрунтованими, доведеними належним чином та такими, що підлягають задоволенню.

               Тому є законні підстави для визнання за позивачкою права власності на самочинне будівництво, а саме: підвалу, загальною площею 108,9кв.м., прихожої, санвузлу, двох кімнат, що знаходяться на першому поверсі і складають загальну площу у розмірі 110,7 кв.м., а також двох коридорів трьох кімнат та санвузла, що розташовані на другому поверсі і складають загальну  площу 108,9кв.м., а також коридору, санвузла та трьох кімнат, що розташовані на третьому поверсі і складають загальну площу 93,4кв.м., а всього 421,9 кв.м. по будинку Літ. О-З та всього  по домоволодінню 472,8кв.м.

                            На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 16,  316, 317, 319, 331, 376, 392 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215, 175  Цивільного процесуального кодексу України, суд, –

В И Р І Ш И В:

            Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.

          Визнати за ОСОБА_2 право власності на самочинне будівництво, а саме: житловий будинок Літ. О-З, загальною площею 421,9кв.м., житловою площею 197.9кв.м., який розташований  по АДРЕСА_1.

           Вважати домоволодіння таким, що  складається з двох житлових будинків  Літ. Б-1 та Літ. О-3, загальною площею 472,8кв.м., житловою площею 234,5кв.м., який розташований  по АДРЕСА_1.

          Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області  через Ленінський районний суд м. Донецька шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.  

   

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація