Судове рішення #10884907

Справа № 2-2281/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2010 року            Дніпровський районний суд м. Києва в складі :

головуючої судді                 Яровенко Н.О.

при секретарі                        Арюліній А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської районної у м. Києві ради, третя особа: Головне управління юстиції у м. Києві про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, -

в с т а н о в и в:

    Позивач звернувся з позовом до Дніпровської районної у м. Києві ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно посилаючись на те, що з 1994 року він проживав з ОСОБА_2, в подальшому 27.12.1995 року  зареєстрував шлюб та проживав по АДРЕСА_1. Спірна квартира була придбана в 1993 році ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в рівних частках. 30.07.2005 року померла ОСОБА_3, ОСОБА_2 прийняла спадщину, але до спадкового майна не було включено 1/2 частину квартири АДРЕСА_1. 05.07.2009 року померла ОСОБА_2 Позивач звернувся до 7-ї Київської держнотконтори з заявою про прийняття спадщини, але йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності, оскільки з’ясувалось, що ОСОБА_2 була не єдиною власницею квартири АДРЕСА_1. Тому позивач звернувся до суду та просить визнати його спадкоємцем четвертої черги після смерті ОСОБА_3 та визнати за ним право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Позивач та його представник в судове засідання не з’явились, надали заяви про розгляд справи у її відсутність.    

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав лист про те, що проти позову не заперечує та просить розглядати справу без його участі.

Третя особа в судове засідання не з’явилась, до суду надійшов лист про розгляд справи у відсутність представника.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

    Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 перебував в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.5). Свідоцтвом про смерть підтверджується, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (а.с.8).

    Після смерті ОСОБА_2 залишилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1, яку остання заповіла ОСОБА_1 (а.с.11).

    Договором купівлі-продажу від 23 квітня 1993 року (а.с.9) укладеним між ОСОБА_4 та ОСОБА_2 і ОСОБА_3 підтверджується, що ОСОБА_2 і ОСОБА_3 набули в рівних частинах право власності на квартиру АДРЕСА_1.

    ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3 (а.с.7), яка була матір’ю ОСОБА_2.

    Позивач після смерті своєї дружини звернувся до нотаріальної контори з приводу отримання свідоцтва про право власності на спадщину на підставі якої була заведена спадкова справа до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 (а.с.29-38).

    Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 01 квітня 2010 року за ОСОБА_1 було визнано право власності на 1/2 частину спадкового майна після померлої ОСОБА_2 – квартири АДРЕСА_1 (а.с.12).

Відповідно до ст.1245 ЦК України, частина спадщини, що не охоплена  заповітом,  спадкується спадкоємцями  за  законом  на  загальних  підставах. До числа цих спадкоємців входять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом.

    Статтею 1258 ЦК України встановлено, що спадкоємці  за  законом  одержують  право  на  спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує  право на  спадкування  у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування,  неприйняття  ними  спадщини або відмови від її прийняття,  крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу

Згідно ст. 1264 ЦК України, у четверту чергу право на  спадкування  за  законом  мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

Частиною 3 ст. 1268 ЦК України, передбачено, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

    Позивач проживав в квартирі АДРЕСА_1 з  1993 року разом з дружиною та її матір’ю ОСОБА_3, вели спільне господарство, сплачував та продовжує сплачувати витрати по утриманню спірної квартири, тому суд вважає за необхідне визнати його спадкоємцем четвертої черги після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3.

    Оскільки судом було визнано ОСОБА_1 спадкоємцем четвертої черги після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3, тому він має право на спадкове майно, яке складається з 1/2 частини квартири АДРЕСА_1, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.    

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.1245, 1258, 1264, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 57, 60, 213, 215, 218 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

    Позовну заяву ОСОБА_1 до Дніпровської районної у м. Києві ради, третя особа: Головне управління юстиції у м. Києві про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 спадкоємцем четвертої черги після смерті ОСОБА_3.

    Визнати за ОСОБА_1, як спадкоємцем четвертої черги після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3, право власності на 1/2  частину квартири АДРЕСА_1.

До суду може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація