Судове рішення #10884917

Справа № 2-1228/10

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н НЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

16 червня 2010 року                       Дніпровський районний суд м. Києва в складі

 головуючої судді                             Яровенко  Н.О.

при секретарі                                   Арюліній А.С.

розглянувши у відкритому судовому засідання в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Відділ громадянства, імміграції та  реєстрації фізичних осіб Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,-

в с т а н о в и в:

    Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання його таким, що втратив право користування житловим приміщенням посилаючись на те, що відповідач є її сином та зареєстрований у АДРЕСА_1. За період проживання з відповідачем склались обставини, які призвели до неможливості спільного проживання. З лютого 2007 року відповідач не проживає в спірні квартирі. Відповідач ніколи не сплачував комунальні платежі, і не сплачує по теперішній час, всі обов’язки, що випливають із договору найму житлового приміщення виконує лише позивач, тому вона звернувся до суду і просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування спірною квартирою.

    Позивач в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та просив суд позовні вимоги задовольнити.

    Відповідач  до суду не з’явивсь, причини неявки суду не повідомив, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, а тому по справі необхідно постановити заочне рішення, відповідно до ст. 224 ЦПК України через неявку відповідача в судове засідання.

Третя особа в судове засідання не з’явилась, надійшов лист про розгляд справи у відсутність представника.

    Суд, вислухавши пояснення позивача, свідків, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

    Як вбачається з пояснень та матеріалів справи, ОСОБА_1 є власником особового рахунку квартири АДРЕСА_1. В квартирі АДРЕСА_1 на даний час, крім позивача, зареєстрований ОСОБА_2, що підтверджується копією довідки Форма № 3 (а.с.7). Копією листа від 06.09.2007 року заступника начальника Дніпровського РУ ГУ МВС України у м. Києві (а.с.8) та копією висновку (а.с48) підтверджується, що ОСОБА_2 в квартирі АДРЕСА_1 не проживає протягом семи місяців. Крім того, факт не проживання відповідача в квартирі АДРЕСА_1 підтверджується актами від 19.02.2008 року, від 27.03.2008 року та від 24.12.2007 року (а.с.38,39,40).

    Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_3, сестра колишнього чоловіка позивача, пояснила, що відповідач у спірній квартирі не проживає близько трьох років, а саме з 2007 року. Виселився відповідач в добровільному порядку. За комунальні послуги не сплачує та не надає коштів на сплату комунальних послуг. В спірній квартирі буває та речей відповідача в квартирі немає. Сварок з приводу неможливості проживання або вселення у спірну квартиру не бачила.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила, що відповідач в спірній квартирі не проживає, сварок з приводу неможливості проживання відповідача у спірній квартирі не чула.

Свідок ОСОБА_5, яка є сусідкою з квартири  №10, в судовому засіданні пояснила, що в квартири № 14 проживає позивачка, відповідач не проживає близько двох років, сварок з приводу неможливості проживання в спірній квартирі вона не чула.

    Відповідно до ст.71 ЖК України  при тимчасовій відсутності наймача та членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом 6 місяців.

    Враховуючи, що ОСОБА_2 не проживає в АДРЕСА_1 більше 6 місяців, тобто більше встановленого законом строку, суд знаходить необхідним визнати його таким, що втратив право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1.  

Тому вимога позивача щодо визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування  квартирою АДРЕСА_1 підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючи ст. 71 ЖК України,  ст.ст. 10, 11, 57, 60, 213, 215, 218, 226  ЦПК України суд, -

в и р і ш и в:

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Відділ громадянства, імміграції та  реєстрації фізичних осіб Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням задовольнити.

    Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

До суду може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація