Справа № 2-5671
2010 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 вересня 2010р. Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Іванченко М.М.
при секретарі - Дакал В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Відділ у справах громадянства імміграції та реєстрації осіб Деснянського РУГУ МВС України у м. Києві, про визнання особи такою, що втратив право на користування житловим приміщенням, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання його таким, що втратив право користування жилим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1, посилаючись на те, що згідно ордера на жиле приміщення від 10 вересня 1990 року позивачу належить спірна квартира, яка 01 грудня 1997 року була приватизована на ОСОБА_1 Відповідач ОСОБА_2 чоловік – ОСОБА_1, шлюб між ними був зареєстрований 21 листопада 1992 року. З 1999 року відповідач прописаний в спірній квартирі, однак з 2006 року відповідач в спірній квартирі не проживає. Квартиру він залишив добровільно, за цей період ніхто не перешкоджав йому проживати в даній квартирі. Відповідач не сплачував і не сплачує комунальні послуги, а позивачка повинна нести необґрунтовані витрати по утриманню квартири. Оскільки відповідач не проживає у спірній квартирі понад 3 років, добровільно не знімається з реєстраційного обліку, а тому позивачка змушена звертатись до суду з вказаним позовом.
У судовому засіданні позивачка підтримала позов у повному обсязі, просила суд про його задоволення, посилаючись на той факт, що вона є власником зазначеної квартири, відповідач ОСОБА_2 це її чоловік, який виїхав зі спірної квартири ще в 2006 році і ніколи не повертався. Оскільки ОСОБА_2 не проживає у спірній квартирі понад 3-х років, не несе витрат по утриманню житла, однак добровільно не знімається з реєстраційного обліку, то вона змушена звертатись до суду за захистом своїх порушених прав.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причин своєї неявки відповідач суду не повідомив, суд визнав причини його неявки, як неповажні та вважав за можливе проводити заочний розгляд справи у відсутність відповідача, згідно вимог ч.1 ст.224 ЦПК України.
Від представника третьої особи – Відділ ГІРФО Деснянського РУГУ МВС України в м. Києві надійшла заява з проханням розглядати справу у їх відсутність.
Суд вважає, що в матеріалах справи є достатньо даних про права та взаємовідносини сторін для розгляду справи у відсутність третьої особи.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими у повному обсязі та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про право власності на житло від 01 грудня 1997 року квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1. Згідно довідки (форми №3) в спірній квартирі прописані позивачка – ОСОБА_1, та відповідач – ОСОБА_2 (а.с.9-10).
На даний час в квартирі АДРЕСА_1 проживає позивачка ОСОБА_1
Відповідно до вимог ч.1 ст.405 ЦК України члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.
Суд встановив, що ОСОБА_2 – відповідач по справі в 2006 року покинув спірне житло, з зазначеного часу квартирою відповідач не цікавиться, не несе витрати по її утриманню.
Дані обставини доведені в судовому засіданні поясненнями позивачки, актами ЖЕКу про не проживання відповідача у спірній квартирі.
Доказів, які б свідчили про поважність причин не проживання ОСОБА_2 в спірній квартирі, суду не надано.
Згідно ч.2 ст.405 ЦК України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Виходячи з того, що ОСОБА_2 в спірній квартирі не проживає понад 3-х років без поважних причин, він втратив право користування спірною квартирою.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.10, 60, 169 ч.4, 212 – 215, 224 – 226, 228 ЦПК України, ст.405 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 – задовольнити .
ОСОБА_2 визнати таким, що втратив право користування жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м.Києва через Деснянський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: