Судове рішення #10887043

Справа № 2-о-61/10

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2010 року             Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючої судді                  Яровенко Н.О.

при секретарі                        Арюліній А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Десята Київська нотаріальна контора про встановлення факту наявності права власності,

в с т а н о в и в:

     Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту наявності права власності посилаючись на те, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 після якого залишилась спадщина. Звернувшись до нотаріальної контори для видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріальною конторою йому було відмовлено, оскільки до наданого ОСОБА_1 державним актом на землю, яка належить померлому батькові, було безпідставно внесено зміни, а саме : надруковано на перший сторінці «всього 0,0695». На плані зовнішніх меж земельної ділянки було надруковано змінені межі земельної ділянки у розмірі 0,695 га. Підстви внесення змін до державного акту його не відомі, атому просить суд встановити факт наявності права власності на земельну дялнку площею, 0,0574 га розташованої на території Мотовилівської Слобідської сільської ради СТ «Протон» за ОСОБА_2.

    В судовому засіданні заявник підтримав вказану заяву та просить суд встановити факт наявності права власності.

    В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про залишення заяви без розгляду в зв’язку з тим, що існує спір про право.

    Суд, вислухавши пояснення заявника, який не заперечує проти залишення заяви без розгляду, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 6 ст. 235 ЦПК України, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного  провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.

        Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інших факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

    Таким чином, суд приходить до висновку, що оскільки заявник  повинен звернутись до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно, а саме земельну ділянку, а отже заява підлягає залишенню без розгляду.

    На підставі викладеного, керуючись ст. 235 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

    Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Десята Київська нотаріальна контора про встановлення факту наявності права власності залишити без розгляду.

    Роз’яснити заявнику, що він має право звернутись до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку достатнього для прийняття спадщини в загальному порядку.

    До суду може бути подана заява про апеляційне оскарження ухвали суду протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження

Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація