Справа № 2-3811 2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
29 червня 2010року Ленінський районний суд міста Донецька в складі:
головуючого судді: Принцевської Н.М.
при секретарі: Чубарець Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Донецька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Садівниче Товариство «Колос» про визнання права власності у порядку спадкування за законом , -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду із позовом про визнання права власності у порядку спадкування за законом, зазначивши в обґрунтування позову, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_3, про що у відділі реєстрації актів цивільного стану Ленінського РУЮ м.Донецька зроблено актовий запис №637. Вони мешкали разом, вели спільний бюджет, разом сплачували витрати по комунальним послугам. Спадкове майно після смерті чоловіка у вигляді 1\2 частини квартири АДРЕСА_1 вона прийняла, оформив свідоцтво про право власності за законом у Сьомій Донецькій державній нотаріальній конторі 10.01.2006року, спадкова справа №894/05. Вона вирішила оформити дане свідоцтво в КП БТІ м.Донецька та тоді знайшла в документах державний акт на право приватної власності на землю, виданий її чоловіку Виконкомом Донецької міської Ради народних депутатів 23.06.1993року №75, йому передавалась у приватну власності земельна ділянка, площею 0,05га, яка розташована на території Ленінського району м.Донецька в Садівничому Товаристві «Колос». Після смерті чоловіка вона спадщину не прийняла у встановлені законом строки, так як дізналася про державний акт вже після того, як оформила спадщину на квартиру. Вона є спадкоємицею першої черги за законом після смерті чоловіка. Просила визнати за нею право власності на спадкове майно, яке складається з 0,05га земельної ділянки, яка розташована на території Ленінського району м.Донецька в Садівничому Товаристві «Колос», на підставі державного акту на право приватної власності на землю виданого Виконавчим комітетом Донецької міської ради народних депутатів від 23.06.1993р. за №75, зареєтрованого в Книзі записів держаних актів на право приватної власності на землю за №7-412.
У судове засідання позивачка не з»явилась, надала до суду заяву з проханням справу слухати у її відсутність, згідно наданої заяви позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з»явився, надав до суду заяву з проханням справу слухати у його відсутність, відповідно до наданої заяви позовні вимоги визнав у повному обсязі, не заперечував проти задоволення позову.
Представник третьої особи у судове засідання не з»явився, надав до суду заяву з проханням справу слухати у його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечували.
Суд, дослідивши матеріали справи, спадкову справу до майна померлого ОСОБА_3, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, Виконкомом Донецької міської Ради народних депутатів 23.06.1993року №75, ОСОБА_3 передавалась у приватну власності земельна ділянка площею 0,05га, земельна ділянка розташована на території Ленінського району м. Донецька в Садівничому Товаристві «Колос» (а.с.8). ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивачки ОСОБА_3, про що у відділі реєстрації актів цивільного стану Ленінського РУЮ м.Донецька зроблено актовий запис №637 (а.с.10). Спадкове майно після смерті чоловіка у вигляді 1\2 частини квартири АДРЕСА_1 позивачка прийняла, оформив свідоцтво про право власності за законом у Сьомій Донецькій державній нотаріальній конторі 10.01.2006року, спадкова справа №894/05 (а.с.9), але оформити право власності на державний акт не встигла, так як дізналася про державний акт вже після того, як оформила спадщину на квартиру.
Згідно ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Позивачка є дружиною померлого, що підтверджується копією свідоцтва про одруження, і є спадкоємицею першої черги після його смерті.
На підставі ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї.
На підставі ст.1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Як встановлено в судовому засіданні, позивачка зверталася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини у встановлений законом строк, у зв»язку з чим отримала свідоцтво про прийняття спадщини на квартиру.
Позивачка постійно проживала разом із чоловіком. Таким чином, суд вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, яке складається з 0,05га земельної ділянки, яка розташована на території Ленінського району м.Донецька в Садівничому Товаристві «Колос» після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 16, 256, 259, 1261,1268 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215, 175 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Садівниче Товариство «Колос» про визнання права власності у порядку спадкування за законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, яке складається з 0,05га земельної ділянки, яка розташована на території Ленінського району м.Донецька в Садівничому Товаристві «Колос» після смерті її чоловіка ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, яке належало йому на підставі державного акту на право приватної власності на землю виданого Виконавчим комітетом Донецької міської ради народних депутатів від 23.06.1993р. за №75, зареєтрованого в Книзі записів держаних актів на право приватної власності на землю за №7-412.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Ленінський районний суд м. Донецька шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.
СУДДЯ: