Судове рішення #10901174

                                                                                                           Справа № 2-661/2010 р.

                                                           

                                                            Р І Ш Е Н Н Я

                                                І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

      11  серпня  2010 року                                  Ренійський  районний  суд  Одеської  області

у складі:      головуючого  судді - Бошкова І.Д.,

                  за участю: секретаря  - Самбурського О.Б.,

розглянувши у попередньому відкритому судовому засідання в м.Рені справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання добросовісним набувачем та визнання права власності на нерухоме майно, -    

                                                        В С Т А Н О В И В:

            Відповідач, ОСОБА_2, у судове засідання не з’явилася, надала заяву, в якій вказала, що  позовні вимоги позивача визнає в повному обсязі, та просить суд розглянути справу за її відсутності.

            Позивач, ОСОБА_1, надав заяву, в якій вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд  розглянути справу за його відсутності у попередньому судовому засіданні.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

           В ході судового розгляду справи були досліджені наступні докази: копія договору купівлі-продажу від 24.11.2009 року; копія технічного паспорту інвентарний № РПВН № 29111120, реєстровий № 278-3  на житловий будинок індивідуального житлового Фонду по вулиці АДРЕСА_1,  складений 02.03.2010 року;  копія свідоцтва серії ВМР № 062120 від 22 лютого 2010р. про право на спадщину за законом за ОСОБА_2; копія витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії ССЕ № 710456 на власника ОСОБА_2 на будинок АДРЕСА_1, форма власності – приватна, частка -1/1 від 02.03.2010р.; копія паспорту ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_1, виданий в жовтні 1997 р. Ренійським РВ УМВС України в Одеській області; заява № 5956 від 09.08.2010 р. ОСОБА_1;  заява № 5955 від 09.08.2010 р. ОСОБА_2; заява № 3015 від 22.04.2010 р. про зміну підстави та предмету позову; квитанції про сплату державного мита та витрат по ІТЗ розгляду справи..

        Судом в ході судового розгляду справи встановлено, що позивач ОСОБА_1  звернувся до суду із вищезгаданими вимогами до відповідачки  ОСОБА_2, зазначивши, що 24 листопаду 2009 року він за письмовим договором купівлі-продажу придбав у відповідачки житловий будинок з надвірними спорудами АДРЕСА_1. У зв’язку із тим, що відповідачка ухилилась від нотаріального посвідчення договору, він звернувся до суду із позовом про визнання даного договору дійсним та про визнання права власності на придбане їм нерухоме майно. Вже після подання позову, позивач дізнався, що відповідачка на момент укладення договору не була ще власницею нерухомого майна. Додав, що на момент укладення договору, відповідачка оформляла спадщину після смерті свого батька – ОСОБА_3. Свідоцтво про право на спадщину за законом відповідачу  було видане лише 22.02.2010 р., а реєстрація в Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно було здійснено лише 02.03.2010 р.

Вивчивши матеріали справи, надані докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані і підлягають задоволенню, оскільки  його доводи  знайшли своє належне підтвердження в судовому засіданні.  

           Згідно ст. 330 ЦК України «якщо майно відчужено особою, яка не мала права, добросовісний набувач набуває право власності на нього, якщо відповідно до ст. 388 цього Кодексу майно не може бути витребуване у нього». Ст. 388 ЦК України передбачає, що  якщо  майно за відплатним договором придбане  в особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач), власник має право витребувати це майно від набувача лише у разі, якщо майно: 1) було загублене власником або особою, якій передав майно у володіння, 2) було викрадене у власника або особи, якій він передав майно у володіння, 3) вибуло з володіння власника або особи, якій передав майно у володіння, не з їхньої волі іншим шляхом. 2. Майно не може бути витребувано від добросовісного набувача, якщо було продане у порядку, встановленому для виконання судових рішень. 3. Якщо майно було набуте безвідплатно в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати його від добросовісного набувача у всіх випадках. Згідно ст. 397 ЦК України «володільцем чужого майна є особа, яка фактично тримає його у себе. Право володіння чужим майном може  належати одночасно двом або більше особам.  Фактичне володіння майном вважається правомірним, якщо інше не випливає із закону або не встановлено рішенням суду. Відповідно до ст.1299 ЦК України «якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов’язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна».  У судовому засіданні встановлено, що свідоцтво про право на спадщину за законом ОСОБА_2  було видане лише 22.02.2010 р., а реєстрація в Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно було здійснено лише 02.03.2010 р. Відповідно до ст. 388 ЦК України, власник ОСОБА_2, має право витребувати відчужене майно від набувача, але вона цього не зробила, а ще надала заяву № 5955 від 09.08.2010 р, в якій вказала, що позовні вимоги  ОСОБА_1 визнає у повному обсязі.

Виходячи із вищенаведеного, суд вважає, що є правові підстави визнати ОСОБА_1 добросовісним набувачем та визнати за ним право власності право власності на житловий будинок.

    Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212, 213  ЦПК України,  ст.ст. 328,  330, 386, 388, 392, 1299 ЦК України, суд –    

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги  ОСОБА_1   -   задовольнити.

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, добросовісним набувачем житлового будинку з надвірними спорудами АДРЕСА_1.

Визнати за  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1   право власності на житловий будинок з надвірними спорудами АДРЕСА_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі  подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Строк оскарження рішення в апеляційний суд Одеської області через Ренійський районний суд Одеської області - 10 днів з дня проголошення рішення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення  - 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

                                  Суддя:                      (підпис)                                  І.Д.Бошков

             Копія вірна: суддя

                               секретар

Рішення суду не набрало законної сили.

                                  Суддя:                                            І.Д.Бошков

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація