Справа №2-932/07
20 березня 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2007 року Придніпровський районний суд м. Черкаси
В складі: головуючого - судді Драник Н.П.
При секретарі Кривошея М.В.
Розглянувши в відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну
справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення
перешкод в користуванні власністю шляхом зняття особи з реєстраційного обліку ,-
Встановив:
Позивачка ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до відповідачки ОСОБА_2, про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом зняття особи з реєстраційного обліку. Свої позовні вимоги мотивує тим, що 05 грудня 2006 року вона придбала за договором купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Черкаського міського нотаріального округу ОСОБА_3 за реєстровим № 20171, у власність квартиру АДРЕСА_1.
Абзац другий пункту 5 договору купівлі-продажу передбачає зобов'язання продавця знятись з реєстрації особисто та з іншими особами до 15 грудня 2006 року. На даний час в її квартирі залишається зареєстрованою відповідачка - ОСОБА_2, яка фактично в квартирі не проживає, її особистих речей в квартирі немає.
Наявність реєстрації відповідачки в квартирі негативно впливає на її матеріальний стан, оскільки оплата комунальних послуг проводиться відповідно до кількості зареєстрованих осіб, а також порушує її право приватної власності вільно користуватись та розпоряджатись її власністю. Таким чином відбувається порушення і права власності, тому вона вимушена звернутися до суду з даним позовом.
Позивачка в судове засідання не з'явилась. З'явився її представник ОСОБА_4, який позов підтримав та просив його задоволити.
Відповідачка в судове засідання не з'явилась, причини неявки суду не повідомила. Про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про що свідчить публікація в газеті "Нова Доба" № 19-20 від 07.03.2007 року. Суд на підставі ст. ст. 224, 225 ЦПК України ухвалив про заочний розгляд справи на підставі наявних в справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивачки, дослідивши письмові матеріали справи, на підставі їх повного, об'єктивного та всебічного дослідження, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
05 грудня 2006 року позивачка придбала у ОСОБА_5 за договором купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Черкаського міського нотаріального округу ОСОБА_3 за реєстровим № 20171, у власність квартиру АДРЕСА_1.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Згідно технічного паспорту виданого ЧООБТІ реєстраційний № 204-131-82 власником квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_1.
Абзац другий пункту 5 договору купівлі-продажу передбачає зобов'язання продавця знятись з реєстрації особисто та з іншими особами до 15 грудня 2006 року.
Відповідно до довідки виданої КП „ВЖ РЕУ № 4" від 06.02.2007 р. за № 1074 в вищевказаній квартирі крім позивачки, ще зареєстровані ОСОБА_2 -піднаймач та ОСОБА_6 - дочка.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 фактично не проживає в квартирі АДРЕСА_1, її особистих речей в даній квартирі немає. Всі комунальні платежі здійснює лише позивачка.
2
На підставі викладеного та керуючись ст. 391 ЦК України , ст.ст. 8,10,11, 60, 212, 213, 215, 223,224, 225, 226, 228 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом зняття особи з реєстраційного обліку задовольнити.
Усунути перешкоди в користуванні приватною власністю ОСОБА_1, а саме: квартирою АДРЕСА_1.
Зобов'язати комунальне підприємство виробничо житлове-ремонтне експлуатаційне управління № 4"та відділ у справах громадянства і реєстрації фізичних осіб Придніпровського РВ УМВС України в Черкаській області провести зняття ОСОБА_2 з реєстрації із житлового приміщення, а саме: з квартири АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. На рішення може бути подано апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.