Судове рішення #10932525

                                                                                                         Справа № 2-1189/2010

 

                Р І Ш Е Н Н Я

                                              Іменем  України

15 вересня 2010 року

Сторожинецький районний суд в складі головуючого судді Казюка О.О.

при секретарі Антофій О .Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сторожинець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сторожинецької міської ради про визнання  дійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна,  -

    встановив:

    ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Сторожинецької міської ради про визнання  дійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна,  зазначала, що 30 жовтня 2001 року згідно рішення зборів АП «Дружба народів» їй було продано житловий будинок та інші надвірні споруди, а саме: житловий будинок, вбиральню, ворота з хвірткою, огорожу, криницю, загальною вартістю 74015 грн., розташовані в АДРЕСА_1. Вони з відповідачем досягли всіх необхідних умов укладення договору купівлі-продажу та ОСОБА_1 сплатила в касу відповідача 3100 грн. Позивач звертався до відповідача з заявою про нотаріальне посвідчення договору, але відповідач вказаний договір нотаріально посвідчувати відмовлявся, відкладаючи це з дня на день без поважних причин. 15 жовтня 2004 року, за рішенням загальних зборів засновників АП ТОВ «Дружба народів» вказане товариство, яке є однією з сторін договору купівлі-продажу було ліквідовано. В зв’язку з цим позивач не може на даний час нотаріально посвідчити договір купівлі-продажу житлового будинку. Посилаючись на те, що між сторонами  була досягнута домовленість, відбулося виконання договору, але відбулась ліквідація юридичної особи, тобто відповідача, позивач просила відповідно до ст..220 ч.2 ЦК України визнати договір дійсним.  

    В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позовні вимоги  підтримав, посилаючись на обставини, викладені вище.

    Відповідач представник Сторожинецької міської ради ОСОБА_3 позовні вимоги  ОСОБА_1 визнав, пояснив, що дійсно 30 жовтня 2001 року рішенням зборів АП «Дружба народів» позивачці було продано житловий будинок та інші надвірні споруди, згідно з цим позивач сплатив в касу відповідача 3100 грн. Належним чином договір не був оформлений. АП ТОВ «Дружба народів» передало житловий будинок з надвірними спорудами, розташований в АДРЕСА_1 позивачці. Нерухоме майно знаходиться на земельній ділянці розміром 0,10 га, яка є власністю міської Ради, однак при вирішення питання власності на будівлі позивачці може бути виділена земельна ділянка у власність чи оренду.

    Суд знаходить, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

В судовому засіданні дослідженими судом доказами встановлено,  що 30 жовтня 2001 року згідно рішення зборів АП «Дружба народів» позивачці було продано житловий будинок та інші надвірні споруди, а саме: житловий будинок, вбиральню, ворота з хвірткою, огорожу, криницю, загальною вартістю 74015 грн., розташовані в АДРЕСА_1. Сторони досягли всіх необхідних умов укладення договору купівлі-продажу та позивач сплатила в касу відповідача 3100 грн., що підтверджується копією квитанції до приходного касового ордеру № 176 від 31 жовтня 2001 року. З різних причин договір купівлі-продажу нотаріально не посвідчено.

Як вбачається з довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців аграрно-промислове товариство з обмеженою відповідальністю «Дружба народів» 17 березня 2005  року ліквідовано за рішенням засновників, що не пов’язано з реорганізацією, про що проведено державну реєстрацію.

Відповідно до ст.47 ЦК Української РСР 1963 року (норма права, яка діяла на час виникнення правових відносин між сторонами), якщо одна з сторін повністю або частково виконала угоду, яка потребує нотаріального посвідчення, а друга сторона ухиляється від нотаріального оформлення угоди, суд має право на вимогу сторони, яка виконала угоду визнати її дійсною. В цьому разі наступне нотаріальне посвідчення угоди не вимагається.

Відповідно ст.4 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України Цивільний кодекс України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності.

Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов’язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.

Відповідно до ст..220 ч.2 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо всіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається. В судовому засіданні доведено письмовими доказами, про домовленість сторін щодо всіх істотних умов договору, а також відбулося часткове виконання договору, а тому є обґрунтованими вимоги позивача про визнання дійсним договору купівлі-продажу.  

      Як вбачається з довідки Сторожинецької міської Ради від 16 серпня 2010 року, №119 будинковолодінням АДРЕСА_1 закріплена земельна ділянка орієнтованою площею 0,10 га із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка належить Сторожинецький міській раді.

    Керуючись ст..47 ЦК України 1963 року, ст.ст.220 ч.2, 657 ЦК України 2004 року,  ст..ст. 10, 57, 60 ЦПК України, суд, -

    Рішив:

    Позовні вимоги ОСОБА_1 задовільнити повністю.

    Визнати дійсним договір купівлі-продажу, згідно з яким 30 жовтня 2001 року АП «Дружба народів» продало, а ОСОБА_1 купила за 3100 грн. житловий будинок з надвірними спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що складається з житлового будинку літ. «А1», сараю літ. «Б», вбиральні літ. «В», воріт з хвірткою №1, огорожі №2, криниці №3.

     На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

   

    Суддя  

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація