Справа № 2-1217/2010
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
10 вересня 2010 року Сторожинецький районний суд в складі
головуючого судді Казюка О.О.
при секретарі Антофій О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сторожинець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно за заповітом,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання за ним права власності на спадкове майно за заповітом, зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Нові Бросківці Сторожинецького району померла його мати ОСОБА_4, яка заповіла йому при житті все своє майно згідно заповіту від 03 березня 1997 року, який посвідчений секретарем Новобросковецької сільської Ради. У власності ОСОБА_4 знаходився житловий будинок, який розташований в АДРЕСА_1. Спадкове майно складається з житлового будинку, літньої кухні, шести сараїв, вбиральні, двох гаражів, огорожі, воріт, криниці, вимощення загальною вартістю 376169 грн. При житті ОСОБА_4 право власності на нерухоме майно не зареєструвала в органах БТІ, а тому оформити спадкові права позивач через нотаріальну контору не в змозі. Він своєчасно прийняв спадщину, вступивши в оперативне управління спадковим майном протягом шестимісячного строку після смерті спадкодавця та подавши в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини: 28 грудня 2000 року. Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є спадкоємцями за законом першої черги, але на спадщину не претендують. В зв’язку з цим позивач просив визнати за ним право власності на спадкове майно, розташоване в АДРЕСА_1, яке належало ОСОБА_4
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини, викладені вище.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вимоги позивача визнали повністю, пояснили, що про заповіт ОСОБА_4 на ім’я їхнього брата їм було відомо, на спадщину вони не претендують і погоджуються, щоб судом було визнано право власності на спадщину за заповітом.
Суд знаходить, що позовні вимоги підлягають задоволенню. В судовому засіданні дослідженими судом доказами встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Нові Бросківці Сторожинецького району померла мати позивача ОСОБА_4, яка заповіла позивачу при житті все своє майно згідно заповіту від 03 березня 1997 року, який посвідчений секретарем Новобросковецької сільської Ради, заповіт не змінювався та не скасовувався. У власності ОСОБА_4 знаходився житловий будинок, який розташований в АДРЕСА_1. Спадкове майно складається з житлового будинку, літньої кухні, шести сараїв, вбиральні, двох гаражів, огорожі, воріт, криниці загальною вартістю 376169 грн. При житті ОСОБА_4 право власності на нерухоме майно не зареєструвала в органах БТІ, а тому оформити спадкові права позивач через нотаріальну контору не в змозі. Він своєчасно прийняв спадщину, вступивши в оперативне управління спадковим майном протягом шестимісячного строку після смерті спадкодавця та подавши в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини: 28 грудня 2000 року, про що свідчить довідка нотаріальної контори. Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є спадкоємцями за законом першої черги, але в зв’язку з наявністю заповіту вони усуваються від спадкування за законом.
Право власності заповідача на житловий будинок з надвірними будівлями, право користування земельною ділянкою загальною площею 0,75 га, з яких під будівництво і обслуговування жилого будинку - 0,25 га та ведення особистого селянського господарства - 0,25 га, пасовище - 0,25 га, підтверджено довідкою Новобросковецької сільської Ради від 19 липня 2010 року, витягом з по господарської книги на господарство за №847, технічним паспортом на будівлю. Право власності позивача на земельну ділянку розміром 0,60 га для обслуговування житлового будинку та господарських споруд, ведення ОСГ підтверджено свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 28 грудня 2000 року
Відповідно до ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Ст.549 ЦК України 1963 року передбачено, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління чи володіння спадковим майном. Ст.1269 ЦК України року передбачено, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він подав в державну нотаріальну контору заяву при прийняття спадщини. Суд встановив, що позивач володіє правом спадкування за заповітом, а тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.1223,1269 ЦК України,ст..549 ЦК України1963 року, ст.ст.10,60 ЦПК України , суд - ,
Рішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовільнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове нерухоме майно за заповітом, розташоване в АДРЕСА_1, яке належало ОСОБА_4 (по господарський номер на господарство 847) та складається з житлового будинку літ. «А-1», літньої кухні літ. «Б», сараїв літ «В, Д, Е, М, З, К», вбиральні літ. «Г», гаражів літ. «Ж, И», огорожі №1, воріт №2, криниці №3, вимощення літ. «І» загальною вартістю 376169 грн.
Стягнути з позивача недоплачене при подачі позовної заяви державне мито в розмірі 1257 грн.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя